Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Başbuğ: İnternet andıcı yasal belgedir

Başbuğ: İnternet andıcı yasal belgedir

14 Eylül 2012 Cuma 12:43
Genelkurmay eski Başkanıu Başbuğ, internet andıcının yasal olduğunu ve belgede hiçbir suç unsurunun olmadığını iddia etti.

Genelkurmay Başkanlığı'ndan emekli olduktan kısa süre sonra 'Ergenekon Örgütü üst düzey yöneticisi' suçlamasıyla tutuklanan emekli Orgeneral İlker Başbuğ, Silivri Cezaevi'nden Akşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İsmail Küçükkaya'ya, bir mektup kaleme aldı. Başbuğ, mektubunda internet andıcının yasal bir belge olduğunu savundu.

Başbuğ, internet andıcıyla ilgili 'Söylenecek şudur: Hazırlanan iddianamede ileri sürülenlere vicdanınızın sesini dinleyerek, Allah korkusunu da içinizde hissederek, dikkatlice bakınız ve okuyunuz. O zaman göreceksiniz ki; 'darbeci' suçlamasının en büyük dayanağı, askeri bir darbe ortamı oluşturmak amacıyla (demek ki sivil darbe ortamı da varmış) internet siteleri üzerinden kara propaganda ve dezenformasyon faaliyetleri icra edilmesi ve organize edilmesidir.

Bugün gelinen noktada, geçmişte yapılan yanlışlıkların da etkisiyle, Silahlı Kuvvetler'de hazırlanan her 'Andıç' kolaylıkla darbecilik ile ilişkilendirebilecek bir belge olmuştur.

Genelkurmay Karargahı'nda hazırlanan 'İnternet Andıç'ı yasal bir belgedir. Andıç metninde hiçbir suç unsuru yoktur. Ancak bu belge kamuoyuna bir suç belgesi gibi sunulmuştur. Arkasından da, Andıç üzerinde imzası veya parafesi bulunan herkes, adeta dönemin Genelkurmay Karargahı tutuklanmıştır.

Sıra, dönemin Genelkurmay Başkanına gelmiştir.

Olayın nasıl gerçekleştiği de açıkça 7 Eylül 2012 günü yapılan duruşmada ortaya çıktı. 13. Ağır Ceza Mahkemesi 'İnternet Andıç' ı davası sanıklarının, Andıç'ın Genelkurmay Başkanına arz edilip edilmediğine ilişkin verdiği ifadelerden hareket ederek, Genelkurmay Başkanını hakkında suç duyurusunda bulunmuş ve soruşturma savcılığının talebi üzerine de, Genelkurmay Başkanı tutuklanmıştır.' dedi.

Diğer Haberler