Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Başkan Barzani’den peşmergeye söz

Başkan Barzani’den peşmergeye söz

21 Nisan 2017 Cuma 11:41
Başkan Mesud Barzani, peşmergenin partilerin mülkü olmadığını ve Kürdistan’ın peşmergesi olduğunu söyledi.

Başkanlık sitesinde yer alan yazılı açıklamada, Başkan Mesud Barzani’nin bugün Eylül Peşmergeleri ve Emektar Peşmergeler Derneği’nden ortak bir heyeti Erbil’in Pirmam (Selahaddin) ilçesinde kabul ettiği belirtildi.

Açıklamada, Başkan Mesud Barzani’nin emektar peşmergelere hitaben, “Peşmergeler arasında hiçbir fark yoktur. Peşmerge partilerin değil, Kürdistan’ın peşmergesidir” dedi.

Toplantının içeriğine ilişkin Rûdaw’a konuşan Kürdistan Yurtseverler Birliği (KYB) Başkanlık üyesi Raber Seyid Birhaim şunları söyledi:

“Toplantıda Sayın Mesud Barzani’ye emektar peşmergelerin hakları ve maaşına yönelik öneri ve eleştirilerimizi sunduk. Kendisi de Kürdistan Bölgesi Hükümeti’yle biraraya gelerek Emektar Peşmergelerin haklarının karşılanmasına ilişkin toplantı yapacağını ifade etti.”  

Raber Seyid Birhaim, “Emekli peşmergeler 2 ayda bir maaş alıyor. Bizler de bu ayın maaşının verilmesi talebinde bulunduk. Bununla beraber toprak dağıtımında yaralanamayan peşmergelere de hak verilmesini istedik” dedi. Rûdaw

Diğer Haberler

Diğer Haber Başlıkları