Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Başörtüsüne özgürlük imza standına yoğun ilgi

Başörtüsüne özgürlük imza standına yoğun ilgi

21 Ocak 2013 Pazartesi 11:02
Memur Sen`in Türkiye genelinde başlattığı "Başörtüsüne Özgürlük İçin 10 Milyon İmza" kampanyası Adana'da da yoğun ilgi görüyor.

Memur Sen`in Türkiye genelinde başlattığı "Başörtüsüne Özgürlük İçin 10 Milyon İmza" kampanyası Adana'da da yoğun ilgi görürken Çakmak Caddesi'nde kurulan imza standına uğrayan vatandaşlar imzalarıyla destek oluyorlar.

Başörtüsüne Özgürlük İmza kampanyasına, toplumun her kesiminden destek yağdığını belirten Eğitim Bir Sen Adana İl Başkanı Mehmet Sezer; "Memur Sen Konfederasyonu olarak Türkiye'nin 81 vilayetinde "Başörtüsüne Özgürlük İçin 10 Milyon İmza" kampanyasını başlatmış bulunmaktayız. Eğitim Bir Sen Adana Şubesi olarak bu gün biz de Memur Sen'in başlattığı kampanyaya destek için Adana'mızın en işlek güzergâhı Çakmak Caddesi'nde standımızı açtık. İmza kampanyamıza çok ciddi manada destek var. Vatandaş kamuda kılık kıyafet serbestliği istiyor, bundan dolayı halkımıza teşekkür ediyorum. İnanıyorum ki bu imza kampanyası 10 milyondan daha çok sayılara ulaşacaktır" dedi.

İmza kampanyasının 30 Ocak tarihine kadar devam edeceğini belirten Sezer; "Dileyen herkes, internet üzerinden de bu kampanyamıza destek verebilir. Yanlış bir anlaşılmayı da sizin aracılığınızla düzeltmek istiyorum. Sadece memurların bu imzayı atabileceği yönünde bir yanlış anlaşılma var. Hayır, küçücük çocuğumuz da, esnafımız da, şoförümüz de, manavımız da, ev hanımımız da, herkes bu imza kampanyamıza destek verebilir. Eğer özgürlük için ben de bir imza atmak istiyorum diyorlarsa Memur Sen'in kurduğu imza stantlarına uğrayarak destek verebilirler" dedi.  (Ayhan Kaya - İLKHA)

Diğer Haberler