Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
”Batı Kürdistan ile Dayanışma Platformu” Heyeti AKP ile Görüştü

"Batı Kürdistan ile Dayanışma Platformu" Heyeti AKP ile Görüştü

24 Ocak 2013 Perşembe 18:34
"Batı Kürdistan ile Dayanışma Paltformu" heyeti AKP Grup Başkan Vekili Ahmet Aydın ile görüştü. Görüşmeye AKP Ankara milletvekili Emrullah İŞLER de iştirak etti.

Üç gündür Ankara'da temaslarda bulunan "Batı Kürdistan ile Dayanışma Platformu" heyeti, bugün TBMM'de AKP Grup Başkan Vekili Ahmet Aydın ve Ankara milletvekili Emrullah İşler ile görüştü.

Heyeti temsilen, görüşmeye KADEP Genel Başkanı Lütfi BAKSİ, DTK temsilcisi Seydi FIRAT ve Kürdistan İslami (AZADİ) İnisiyatifi temsilcisi Av.Sıdkı ZİLAN katıldı.

Nusaybin-Qamişlo sınır kapısının açılması, Suriye Kürdistanı'na uygulanan fiili ambargonun kaldırılması, Suriye Kürtlerinin meşru temsilcisi olan "Yüksek Kürt Konseyi" ile diplomatik ilişkilerin geliştirilmesi talebinin dile getirildiği görüşmede; Türkiye'nin Güney (Irak) Kürdistan'da yaptığı yanlışın Batı (Suriye) Kürdistan için tekrarlanmaması talebi de iletildi.

AKP Grup Başkan Vekili Ahmet Aydın, kendisinin de Kürt olduğunu söyleyerek, Türkiye'nin Suriye Kürtlerini cezalandırmak gibi bir niyetinin olmadığını, heyetin taleplerini ilgili kurullarda görüşeceklerini söyledi.

Diğer Haberler