Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Batman Üniversitesi’nde ”Arap Baharı” Konuşulacak

Batman Üniversitesi'nde "Arap Baharı" Konuşulacak

22 Mart 2012 Perşembe 17:25
Batman Üniversitesi'nde 48. Kütüphane haftasını kutluyor. Etkinlikler kapsamında Çarşamba günü düzenlenecek olan konferansta "Arap Baharı" konuşulacak.

BATMAN- Batman Üniversitesi'nde 48. Kütüphane haftası etkinlikleri kapsamında 27 Mart Çarşamba 2012, saat 14.30 düzenlenecek olan konferansta "Arap Baharı" konuşulacak.

 Abant İzzet Baysal Üniversitesi öğretim üyesi ve aynı zamanda Siyaset Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı (SETA) araştırmacılarından olan Prof.Dr. Muhittin Ataman "Arap Baharı: Yeni Ortadoğu ve Türkiye", yine Abant İzzet Baysal Üniversitesi öğretim üyelerinden ve Ortadoğu Stratejik Araştırma Merkezi (ORSAM) Ortadoğu Danışmanı Doç. Dr. Veysel Ayhan "Ortadoğu'dan Kuzey Afrika'ya Arapların İsyanı: Nedenleri ve Sonuçları"nı Batmanlılara anlatacak.

Üniversitede Kütüphane Haftası Etkinlikleri Başlıyor

Batman Üniversitesi Kütüphane haftasını kutluyor. 26 Mart - 01 Nisan 2012 tarihlerinde gerçekleştirilecek 48. Kütüphane haftasını, bir dizi etkinlikle kutlamaya hazırlanan Üniversitenin Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı hafta boyunca, yazar ve şairleri konferanslarla Batmanlılarla buluşturacak. (Halid Coşkun-İLKHA)

Diğer Haberler

Diğer Haber Başlıkları