Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Batman Valisi: 30 Saniyelik Görüntü Kaybı Var

Batman Valisi: 30 Saniyelik Görüntü Kaybı Var

28 Mart 2012 Çarşamba 02:31
Batman Valisi Ahmet Turhan, "Saldırı anında polis kamerası başka yeri çekiyormuş. O nedenle 30 saniyelik görüntü kaybı var" dedi.

DTK Eş Genel Başkanı ve Mardin Milletvekili Ahmet Türk'ün Newroz kutlamaları sırasında bir polis tarafından yumruklamasına ilişkin açıklama yapan Batman Valisi Ahmet Turhan, "Saldırı anında polis kamerası başka yeri çekiyormuş. O nedenle 30 saniyelik görüntü kaybı var" iddiasında bulundu.

Batman Valisi Turhan, Ahmet Türk'ün yumruklanması olayı hakkında Batman Postası'na yaptığı açıklamada, Türk'e saldırı anının görüntülerinin olmadığını söyledi.

Vali Turhan, "Saldırı anı sırasında, Polis kamerası, o an yaşanan bir başka olayı çekince 30 saniyelik bir görüntü kaybı meydana geliyor. Bu nedenle saldırıyı gerçekleştirenler teşhis edilemiyor" dedi.

Vali Turhan ayrıca İçişleri Bakanlığı'ndan olayın araştırılması için istenen iki müfettişin henüz gelmediğini belirterek, Türk'e saldırı anını ise şöyle anlattı: "O an polis kamerası çekimdeydi, Ahmet Türk ve diğer milletvekilleri otobüsten indikleri görüntüler var, ancak tam o sırada kamera yine o an yaşanan bir başka olayı görüntülemek için yönünü değiştiriyor. İşte ne olduysa bu an oluyor ve 30 saniye sonra tekrar kamera Ahmet Türk'ün olduğu bölgeyi (otobüsten inerken) çekmeye başlıyor. İşin özeti; Ahmet Türk yumruklandığı an görüntülenememiş" şeklinde konuştu.

Polis kamerasının olay anında 30 saniyeliğine farklı bir yere çevrilmesi, saldırının planlı olduğu şüphelerini arttırıyor.

Diğer Haberler

Diğer Haber Başlıkları