Hûmara 97. ya Newepelî Vejîya
Nuştoxanê na hûmare ra Keyaksar Ateş, Abdurehman Önen û Hebûn Stembar reya verên a ke kirdkî nusenê û Newepel de dest pêkenê.
Newepel de nuştoxê neweyî
Hûmara 96. ya Newepelî Vejîya. Nuştoxanê na hûmare ra Sedef Kandemir, Newal Nupel, Ferîd Îbrahîm Sevinç û Meral Güntaş reya verên a ke Newepel de dest bi nuştişê kirdkî kenê.
Wêjeya kirmanckî û  Seyda Melle Ehmedê Xasî
Nivîskar-lêkolîner Roşan Lezgîn, Ehmedê Xasî wek destpêka wêjeya kirmanckî bi nav kir û got ew him zanayekî olî him jî zanayekî felsefeyê bû û bi 4-5 zimanan dizanîbû.
Batman’a 48 Doktor Atandı

Batman'a 48 Doktor Atandı

23 Ağustos 2010 Pazartesi 12:39
AK Parti Batman Milletvekilleri ve il başkanı yaptıkları açıklamada, il geneline 17'si uzman, toplam 48 doktorun atandığını bildirdi.

BATMAN - AK Parti Batman Milletvekilleri Ahmet İnal, M. Emin Ekmen ve İl Başkanı Ziver Özdemir'in yaptıkları ortak açıklamada, Batman'a yapılan doktor atamaları ile ilgili bilgi verdiler.

Sağlık Bakanlığı bünyesinde yapılan girişimler neticesinde Batman Merkez ve ilçelerine ataması yapılan pratisyen ve uzman doktorlarla ilgili bir açıklama yapan İnal, Ekmen ve Özdemir, 34. dönem Devlet Hizmet Yükümlülüğü kurasında Batman'a 31 pratisyen 17 uzman olmak üzere toplam 48 doktorun atamasının yapıldığını belirttiler.

Atamaları 19 Ağustos tarihinde yapılan 31 pratisyen hekimden 17'sinin Merkez'de, 5'inin Kozluk'ta, 4'ünün Sason'da, 3'ünün Gercüş'te kalan ikisinin de Hasankeyf ile Beşiri'de görevlendirildiği belirtildi.

Uzman doktorlardan ise, 11'inin Batman merkeze, 5'inin Kozluk'a 1'inin de Gercüş'e atamasının yapıldığı kaydedildi.

(M. Sıddık Demir – İLKHA)

Diğer Haberler