Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Batman’da üç dilde (Kürtçe, Arapça, Türkçe) mevlid

Batman'da üç dilde (Kürtçe, Arapça, Türkçe) mevlid

24 Ocak 2013 Perşembe 08:55
Mevlid Kandili nedeniyle Ulu Camide mevlid programı düzenlendi. Programda, Batman İl Müftülük Korosunun seslendirdiği Kürtçe, Türkçe ve Arapça mevlid okundu.

Peygamber Efendimizin 1487. doğum yıldönümü olan Mevlid Kandili nedeniyle Ulu Camii'de mevlid programı düzenlendi. Mevlid programına Batman İl Müftü Yardımcısı Abdurrahim İnanç, Yıldız Camii İmamı Savcı Kıyaç, Ayhanlar Camii Müezzini Havzullah Kavak, Ulu Camii İmamı Abdullah Sav, Nusret Kahraman, Müftülük Korosu ve camii cemaati katıldı.

İkindi Namazını müteakip okunan mevlidden önce kısa bir konuşma yapan Batman İl Müftü Yardımcısı Abdurrahim İnanç, "Yüce Allah en son ümmete Allah'ın terbiyesinden geçen en son Peygamberimiz Hz. Muhammed'i (sav) gönderdi. Cehalet had safhadayken hak hukuk bilinmediği ve herkesin taşlara taptığı bir zamanda, kapkaranlık bir çağ ve Allah'ın Peygamberi Hz. Muhammed (s.a.v) böyle karanlık bir ortamda Mekke'de yetim dünyaya geldi" diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Mevlid programına Ayhanlar Camii Müezzini Havzullah Kavak'ın Kur'an tilaveti ile başlandı. Batman İl Müftülük Korosunun seslendirdikleri Kürtçe, Türkçe ve Arapça mevlid okundu. Mevlidde Kürtçe bölümünü okuyan Yıldız Camii İmamı Savcı Kıyaç katılımcılara duygulu anlar yaşattı.
Nusret Kahraman Hocanın okuduğu Kur'an-ı Kerim ve yapılan ikramlarla mevlid programı sona erdi.

Öte yandan mevlid esnasında sık sık elektrik kesintisi yaşanması tepkilere neden oldu.

(Mehmet Sait Çelik - İLKHA)

Diğer Haberler

Diğer Haber Başlıkları