Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Baydemir Bağlar’da esnafla görüştü

Baydemir Bağlar’da esnafla görüştü

25 Eylül 2012 Salı 09:01
Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, Bağlar’da esnafı ziyaret etti, Özel Bağlar Hastanesi’nde hastalara ziyaret ederek geçmiş olsun dileğinde bulundu....

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nün organizasyonu ile Başkan Osman Baydemir, Halkla İlişkilerden Sorumlu Başkan Danışmanı Eşref Güler, Ulaşım Daire Başkanı İbrahim Altun, BDP Bağlar İlçe Başkanı M. Emin Durmaz, Bağlar Belediye Başkan Yardımcısı Fecri Tayfur Bağlar’da esnaf gezisi yaptı. Atatürk Lisesi’nden itibaren esnafla görüşen Baydemir ve beraberindekiler Sakarya Caddesi’nde esnafı tek tek ziyaret etti.

Bir süre önce ulaşımın bir gereği olarak Sakarya Caddesi’ni tek yön ulaşıma açtıklarını belirten Baydemir, esnaftan yeni durumun nasıl olduğunu sordu. Esnafın bir kısmı trafiğin rahatladığını ve trafiğin aktığını belirtirken bazı esnaflar da akışkan trafikle beraber iş hacimlerinin düştüğünü ifade etti. Esnafların bir kısmı Sakarya Caddesi’nde yoğun bir kaldırım işgali olduğunu belirterek esnafın buna uyması için bir takım tedbirler alınmasını istedi. Gezi sırasında bazı yurttaşlar çocukları için iş talebinde bulunurken, Baydemir bir berberde tıraş olan bir yurttaşı tıraş etti. Bir esnaf da Baydemir ve beraberindekilere ayran ikram etti.

Daha sonra Özel Bağlar Hastanesi’ne de geçen Baydemir ve beraberindekileri Başhekim Uz. Dr. Necip Acar karşıladı. Baydemir hastanedeki hastaları tek tek ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulunurken, yeni doğan bebeklerin ailelerini tebrik etti.

 

Diğer Haberler