Barzanî dema referandûmê destnîşan kir
Serokwezîrê Herêma Kurdistanê Nêçîrvan Barzanî ragihand, ku dê di nav sala 2017ê de referandûma ji bo serxwebûna Başûrê Kurdistanê bê encamdan.
Hûmara 97. ya Newepelî Vejîya
Nuştoxanê na hûmare ra Keyaksar Ateş, Abdurehman Önen û Hebûn Stembar reya verên a ke kirdkî nusenê û Newepel de dest pêkenê.
Şîretê Bedîuzzeman Mela Seîdê Kurdî
Ey Milletê Kurd! Îttîfaq di qewet, îttîhad di heyat, birayey di se’adet, hukûmat di selamet est o.
Baydemir, Muhtarlarla Konuştu

Baydemir, Muhtarlarla Konuştu

05 Ağustos 2010 Perşembe 14:20
Muhtariyet-Özerklik ile gündemde olan Baydemir, mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi.

Diyarbakır'ın Kayapınar bölgesindeki mahalle muhtarlarıyla bir araya gelerek sorunlarını ve taleplerini dinleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir yurttaşların yapılan hizmetlere sahip çıkmalarını istedi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, Belediye Meclis Başkanvekili Hacı Haspolat, DİSKİ Genel Müdürü Fahrettin Çağdaş ve daire başkanlarıyla birlikte 10 mahalle muhtarıyla bir araya geldi.

Toplantıda Kayapınar'da bulunan Huzurevleri, Cankatran, Barış, Çölgüzeli, Gözalan, Gözegöl, Talaytepe, Uyandık, Yolboyu ve Beneklitaş mahallelerinin muhtarları sorunlarını aktardılar. Belediyenin yapmış olduğu önemli çalışmalarla mahallelerinin birçok sorununun büyük ölçüde çözüldüğünü ifade eden muhtarlar belediyeye teşekkür ettiler.

Süren bazı sıkıntılarını aktaran muhtarlar yol, kanalizasyon, taziye evinin olmayışı gibi sorunlarını ilettiler. Sorunları tek tek dinleyerek notlar alan Baydemir sorunlara ilişkin DİSKİ Genel Müdürü Fahrettin Çağdaş ve diğer ilgili daire başkanlarından bilgi alarak sorunların çözümü için talimat verdi.

Kentin sorunlarını yakından takip edebilmek ve sorunlara birlikte çözüm üretebilmek için muhtarlarla toplantılarını sürdüreceğini ifade eden Baydemir 6 ayda bir toplantı yapacaklarını söyledi. Baydemir yurttaşların evine, arabasına, toprağına, koyunlarına sahip çıktığı gibi yapılan hizmetlere de sahip çıkmaları ve korumaları konusunda duyarlı olmalarını istedi.


Diğer Haberler