Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Baydemir, Muhtarlarla Konuştu

Baydemir, Muhtarlarla Konuştu

05 Ağustos 2010 Perşembe 14:20
Muhtariyet-Özerklik ile gündemde olan Baydemir, mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi.

Diyarbakır'ın Kayapınar bölgesindeki mahalle muhtarlarıyla bir araya gelerek sorunlarını ve taleplerini dinleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir yurttaşların yapılan hizmetlere sahip çıkmalarını istedi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, Belediye Meclis Başkanvekili Hacı Haspolat, DİSKİ Genel Müdürü Fahrettin Çağdaş ve daire başkanlarıyla birlikte 10 mahalle muhtarıyla bir araya geldi.

Toplantıda Kayapınar'da bulunan Huzurevleri, Cankatran, Barış, Çölgüzeli, Gözalan, Gözegöl, Talaytepe, Uyandık, Yolboyu ve Beneklitaş mahallelerinin muhtarları sorunlarını aktardılar. Belediyenin yapmış olduğu önemli çalışmalarla mahallelerinin birçok sorununun büyük ölçüde çözüldüğünü ifade eden muhtarlar belediyeye teşekkür ettiler.

Süren bazı sıkıntılarını aktaran muhtarlar yol, kanalizasyon, taziye evinin olmayışı gibi sorunlarını ilettiler. Sorunları tek tek dinleyerek notlar alan Baydemir sorunlara ilişkin DİSKİ Genel Müdürü Fahrettin Çağdaş ve diğer ilgili daire başkanlarından bilgi alarak sorunların çözümü için talimat verdi.

Kentin sorunlarını yakından takip edebilmek ve sorunlara birlikte çözüm üretebilmek için muhtarlarla toplantılarını sürdüreceğini ifade eden Baydemir 6 ayda bir toplantı yapacaklarını söyledi. Baydemir yurttaşların evine, arabasına, toprağına, koyunlarına sahip çıktığı gibi yapılan hizmetlere de sahip çıkmaları ve korumaları konusunda duyarlı olmalarını istedi.


Diğer Haberler