Barzanî dema referandûmê destnîşan kir
Serokwezîrê Herêma Kurdistanê Nêçîrvan Barzanî ragihand, ku dê di nav sala 2017ê de referandûma ji bo serxwebûna Başûrê Kurdistanê bê encamdan.
Hûmara 97. ya Newepelî Vejîya
Nuştoxanê na hûmare ra Keyaksar Ateş, Abdurehman Önen û Hebûn Stembar reya verên a ke kirdkî nusenê û Newepel de dest pêkenê.
Şîretê Bedîuzzeman Mela Seîdê Kurdî
Ey Milletê Kurd! Îttîfaq di qewet, îttîhad di heyat, birayey di se’adet, hukûmat di selamet est o.
Baydemir’den İmamlara Yemek

Baydemir’den İmamlara Yemek

10 Ağustos 2010 Salı 18:09
Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir imamlarla buluştuğu yemekte Ramazan ayının barışa vesile olmasını diledi....

Büyükşehir Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nün organizasyonuyla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir imamlarla yemekte bir araya geldi. Doğan Sofra Salonu'nda verilen yemeğe Yenişehir Belediye Başkanı Selim Kurbanoğlu ve yaklaşık 70 imam katıldı.

Yemekte imamlara seslenen Baydemir sürekli acı ve ölüm haberlerinin geldiğini söyleyerek artık kimsenin zarar görmediği ve herkesin haklarına kavuştuğu günlerin gelmesini dilediğini söyledi.

 

Ramazan ayının barış ayı olması temennisinde bulunan Baydemir kentin dört bir yanında kuracakları iftar çadırlarıyla mağdur yurttaşlara hizmet etmeye devam edeceklerini ifade etti.

 

Baydemir imamlardan önceki yıllarda olduğu gibi çadırlarda dini vecibelerini yerine getirmeleri için görev almalarını istedi.

 

Diay Der Başkanı Zahit Çiftkuran da her zaman olduğu gibi bu yıl da iftar çadırlarında yurttaşın yanında olacaklarını belirterek Baydemir'e teşekkür etti.

Diğer Haberler