Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Baydemir’den STK’lara İftar Yemeği

Baydemir'den STK'lara İftar Yemeği

02 Eylül 2010 Perşembe 08:58
Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir iftar yemeği verdi.
Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir iftar yemeği verdi. Baydemir'in yemeğine bir süre önce referanduma 'evet' diyeceklerini açıklayan Sivil Toplum Kuruluşları da (STK) katıldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Baydemir'in verdiği iftar yemeği, BDP yönetimi ile bir süre önce referandumda 'evet' oyu kullanacaklarını açıklayan STK temsilcilerini bir araya getirdi. Yemeğe STK'lara referanduma 'evet' demeleri nedeniyle tepki gösteren BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Genel Başkan Yardımcısı Gültan Kışanak ile Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Başkanı Ahmet Türk, yardımcısı eski Milletvekili Aysel Tuğluk ve yaklaşık 200 STK temsilcisi katıldı.

Ayrıca, Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) Başkanı Galip Ensarioğlu, Ticaret Borsası (DTB) Başkanı Fahrettin Akyıl, Güneydoğu Sanayici ve şadamları Derneği (GÜNSİAD) Başkanı Şahismail Bedirhanoğlu, Diyarbakır İş Adamları Derneği (DİSİAD) Başkanı Raif Türk ve Eczacılar Odası Başkanı Sinan Özçelik de iftar yemeğine katılırken Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği (DESOB) Başkanı Alican Ebedinoğlu, yemeğe katılmadı.

Yemek sırasında Baydemir ve Selahattin Demirtaş masaları tek tek gezerek herkesle tokalaştı. Yemekte konuşma yapan Osman Baydemir, "Bugün bu mekanda bütün farklılıklarımızla ortak paydada nasıl buluşuyorsak, iftar çadırlarında vatandaşlarımız bir araya geliyor. Bir taraftan onurlu barışa ulaşma çabasını güderken, diğer taraftan yaralarımızı sarmak konusunda bir çaba içerisindeyiz. Bu yangında (Sebze ve meyve halindeki yangın) can kaybı olmadı. Ama bölgemizde 30 yıldır başka bir yangın var ve bu yangın nedeniyle pek çok annenin yüreğine ateş düşmüştür. Bu yangını söndürmek için büyük sorumlulukla karşı karşıyayız. Barış sadece temenni ederek gelmeyecektir. Barış, çaba ve ortak efor ile inşa edilecektir. Şüphesiz birlikte çalışmak, üretmek, onurlu barışa giden yolu daha da kısaltacaktır" dedi.

Diğer Haberler