Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
BBP’den milliyetçiliğe tam gaz

BBP'den milliyetçiliğe tam gaz

09 Ağustos 2012 Perşembe 08:25
Yazıcıoğlu sonrası BBP'si iyice zıvanadan çıktı. Gün geçmiyor ki BBP milliyetçi bir çıkış yapmasın.

Muhsin Yazıcıoğlu'nun şüpheli ölümünden sonra iyice zıvanadan çıkan BBP, her geçen gün milliyetçi eğilimini gösteren başka bir uygulamaya imza atıyor.

BBP'liler bu kez de askerlik şubesine başvurarak kirli savaşa taze kan olma talebiyle öne çıktılar.

BBP'li Bursa İl Başkanı Ömer Ünsal, Hükümetin Kürt sorunu politikasını "terör örgütüne taviz" şeklinde değerlendirerek yapılması gerekenin -sanki bugüne kadar hiç denenmemişcesine- Kandil'e çıkmak ve orayı haritadan silmek olduğunu söyledi.

Osmangazi Askerlik Şubesi önünde bir açıklama yapan BBP Bursa İl Başkanı Ömer Ünsal, PKK’nin tamamen ortadan kaldırılması gerektiğini söyledi. CİHAN’ın kaydettiğine göre Başkan Ünsal şunları kaydetti: "Kandil söndürülmeli ve susturulmalı, terörle mücadele kararlılıkla sürdürülecek türünde boş sözlere asla itibar etmiyoruz. Bu sözlerin artık hiçbir geçerliliği yok. Son 10 senede teröre ve yandaşlarına verilen tavizin son bulması ve Kandil'in yerle bir edilmesi gerekir. Biz de bugün askerlik şubesine gelerek yeniden askere gitmek istediğimize dair dilekçe verdik. Eğer Kandil'e gönderecek asker bulunamıyorsa BBP olarak askere ve Kandil'e çıkma talebinde bulunuyoruz. Dağda karakollar kurarak hedef haline getirerek değil, seyyar birliklerle bu işi yapmak zorundayız."

Osmangazi Askerlik Şubesi'ne dilekçe veren partililer slogan attıktan sonra sessiz bir şekilde dağıldı.(Islahhaber)

Diğer Haberler