Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
BDP: MHP olmasa barış olmayacak mı?

BDP: MHP olmasa barış olmayacak mı?

07 Haziran 2012 Perşembe 21:46
BDP Genel Başkanı Demirtaş, Ak Parti-CHP görüşmesinin sonuçları için ''Barış gibi önemli bir konuyu getirip MHP'nin iradesine ipoteklemek son derece yanlış" dedi.

BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, ''Barış gibi önemli, vicdanı, ahlaki bir konuyu getirip MHP'nin iradesine ipoteklemek son derece yanlıştır. MHP olmazsa bu ülkeye barış gelmeyecek mi'' dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun görüşme öncesi ve sonrası yapılan açıklamaların, ya kafaların karışık olduğunu ya da kafaların karıştırılmak istendiğini gösterdiğini belirten Demirtaş, ''Net, tutarlı bir açıklama her iki partiden de göremedik'' ifadesini kullandı. Demirtaş, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Başbakan 'Kürt sorun yoktur, terör sorunu vardır' diyor. Bu, MHP'nin söylemiyle aynıdır. Oysa CHP, Kürt sorunundan söz ediyordu. AK Parti ve CHP komisyon kurmada anlaştılarsa ortada bir kafa karışıklığı var demektir.

AKP bu komisyonu kurarak 'terörle mücadelede hep birlikte hareket etmeliyiz' diyorsa, CHP de destek sunacağını ifade ediyorsa, ortada yeni bir durum yok, eskinin bir tekrarı yaşanıyor demektir. Onun için bu açıklamaların netleşmesi lazım. Bu konularda taraflar duruşunu net, berrak şekilde ortaya koymalıdır.

Barış gibi önemli, vicdanı, ahlaki bir konuyu getirip MHP'nin iradesine ipoteklemek son derece yanlıştır. MHP olmazsa bu ülkeye barış gelmeyecek mi? MHP 'evet' diyene kadar akan kan durmayacak mı? Ortada bir barış arayışı yok, ortada AKP'nin yürüttüğü savaş politikalarına payanda olmaya çalışan bir girişim var."

Diğer Haberler