Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
BDP: Siyaset dışına zorlanıyoruz

BDP: Siyaset dışına zorlanıyoruz

11 Eylül 2012 Salı 13:56
BDP milletvekilleri Ayla Akat ve Altan Tan: "Bizi masadan kaldırmak istiyorlar"

TBMM Anayasa Uzlaşma Komisyonu'nun BDP'li üyelerinden Batman Milletvekili Ayla Akat Ata ve Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, 'dokunulmazlıkların kaldırılması' ve 'Anayasa Uzlaşma Komisyonu'ndan çekilme' tartışmalarını Akşam'dan Ersin Bal'a değerlendirdi.

SİYASET DIŞINA ZORLANIYORUZ

Ayla Akat Ata: Biz başından beri çözümün masada olduğunu ve toplumsal barışı sağlayacak sivil bir anayasaya ihtiyaç duyulduğunu dile getirdik. Ama yaşanan gelişmeler, iktidarın 'sivil anayasa' söylemiyle bağdaşır gibi değil. BDP'nin siyaset yapma yolları tıkanmak isteniyor ve partimiz siyaset dışına itilmeye zorlanıyor. Yaşanan tüm gelişmelere rağmen BDP'nin masadan kalkmak gibi bir niyeti yok ve masadan kalkan taraf olmayacağız. Ama bizi masadan kaldırmak istiyorlar..

ÇEKİLECEĞİZ DEMEDİK

Altan Tan: Biz, Anayasa Uzlaşma Komisyonu'ndan çekileceğimizi söylemedik. BDP'li vekillerin dokunulmazlıkları kaldırılırsa, bu olasılığı da değerlendireceğimizi ifade ettik. Tartışmanın bu noktaya gelmesinin sorumlusu da BDP değildir, partimize yönelik linç kampanyasıdır. Masadan kalkmamızı sağlamaya yönelik her türlü sabotaj yapılıyor. AK Parti'nin sivil bir anayasa istediğini düşünmüyorum.

Diğer Haberler