Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
BDP: Sözün bittiği noktadayız

BDP: Sözün bittiği noktadayız

26 Kasım 2012 Pazartesi 18:33
Bu sabah Van ve Iğdır’da eş zamanlı yapılan baskınlara ilişkin açıklama yayınlayan BDP Genel Merkezi “sözün bittiği noktadayız” dedi.

Bu sabah Van ve Iğdır’da eş zamanlı yapılan baskınlara ilişkin açıklama yayınlayan BDP Genel Merkezi “sözün bittiği noktadayız” dedi. KCK adı altında yapılan operasyonlarda yine halkın seçilmişlerinin gözaltına aldığına dikkat çekilen BDP açıklamasında, “Kürt Sorununun çözüm arayışı sürecinde her türlü fedakarlığı yapan halkımıza, bu sabah yine tekrar ve tekrar yaşanan- yaşatılan operasyon ve baskınlar ile hukuksuzluğun son perdesi yaşatılmıştır” denildi.

Van belediyesi ve birçok biriminin yanı sıra yine özgür basın kurumlarına yapılan baskınlar ve Iğdır’da yapılan baskınlarda il yöneticileri, belediye meclis üyelerinin de gözaltına alınması ile sözün bittiği noktaya varıldığı kaydedildi.

Kürt sorununun müzakere yöntemiyle çözülmesi için her türlü çabayı, fedakarlığı gösteren BDP’ye ve Kürt halkına operasyonlarla cevap veren hükümetin gaflet içinde kendi sonunu hazırladığı da açıklamada belirtildi.

“Zira geriye dönüp baktığımızda Türkiye Siyasi tarihi Kürt sorununu ve muhataplarını terörize eden hükümetler çöplüğüne dönüşmüştür. AKP hükümeti de tarihin bu kirli sayfasındaki yerine emin adımlarla ilerlemektedir” denilen açıklamada, bitmeyen ve tekrar tekrar yaşatılan operasyonlarla Kürt halkının iradesinin kırılmasının hedeflendiği de vurgulandı.

Ancak haksız olanın baskısının, karanlık gücünün hangi büyüklükte olursa olsun bu amacına ulaşamayacağı da belirtilen açıklamada, “Siyasi soykırım yapmak ve bunu sürdürmek devletin en kirli yüzünü göstermesinden başka bir şey değildir. Biz bu yüzün kirliliğini bir kez daha görmekten esef etmekteyiz. Siyasi soykırım operasyonlarının tek sorumlusu olan hükümetin, her türlü bedeli ödemeye hazır halkımızın sabrını sınamaktan vazgeçmesini ve bir an önce uyguladığı hukuksuzluğa son vermesini istiyoruz” denildi.

BDP Genel Merkezi açıklamasında Van ve Iğdır halkına iradesine sahip çıkma çağrısı da yapıldı. Baskının bedelinin ne olursa olsun, Kürt halkının haklı mücadelesinden vazgeçmeyeceği de belirtilen açıklamada, “Parti olarak sonuna kadar haklı mücadelemizi sürdüreceğiz” denildi.

Diğer Haberler