Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
BDP’den Boykot Çalışması

BDP'den Boykot Çalışması

04 Eylül 2010 Cumartesi 16:38
Barış ve Demokrasi Partisi (BDP), yapılacak Anayasa değişikliği paketine yönelik yapılan boykot mitingi için el ilanları dağıttı.

BDP Genel merkez Parti Meclisi üyesi Avukat Meral Danış Beştaş, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Metin Klavuz, Silvan Belediye Başkanı Fadıl Erdede, Kadın Meclis üyesi Sakine Kavram, BDP İlçe Başkanı Abdullah Eflatun ve çok sayıda parti yöneticileriyle yapılan el ilanı dağıtımında Silvanlılara mitinge katılım çağrısında bulunuldu.

Yarın İstasyon Meydanı'nda yapılacak miting hakkında konuşan BDP Genel Merkez Parti Meclisi üyesi Avukat Meral Danış Beştaş, 12 Eylül'de yapılacak referandumun Kürt halkını ilgilendiren bir seçim olmadığını belirterek, "Yeni düzenleneceği söylenen bu Anayasa paketinde Kürt halkını konu alan hiçbir madde yoktur.

Bu nedenle adımızın bile olmadığı bir Anayasaya biz ne 'evet' ne de 'hayır' diyoruz, 12 Eylül'de sandık başına gitmeyerek, Anayasa seçimlerini boykot edeceğiz ve tüm Silvanlıların 12 Eylül'de bütün sandıkları boş çıkaracaklarına inanıyoruz" dedi.

Diğer Haberler