Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
BDP’den ”Boykot” Mitingi

BDP'den "Boykot" Mitingi

04 Eylül 2010 Cumartesi 12:04
Van'da konuşan Gülten Kışanak'ın Başbakana meydan okuması mitinge damgasını vurdu.

BDP Van'da ikinci kez Referandumu boykot mitingi düzenledi. Mitingde yoğun güvenlik önlemlerinin alınması dikkat çekti.

Bölge milletvekillerinin de katıldığı mitinge, ilk olarak BDP Van il başkanı Cüneyt Caniş bir konuşma yaptı. Caniş'ten sonra sözü alan Diyarbakır Milletvekili Gülten Kışanak'ın Başbakana meydan okumaları mitinge damgasını vurdu.

Halka seslenen Kışanak “ AKP meydanlarda gerçekleri söylemeye cesaret edemiyor. Daha dün, BDP boykottan vazgeçecek şeklinde yaydıkları yalanları tutmayınca bugün de, BDP halkı zorla ve tehdit ederek meydanlara topluyor diyor Başbakan. Bu yalanlardan vazgeçin. Bu halkı kandıramazsınız, bu milleti aldatamazsınız” dedi.

Hükümetin barış ortamını sürekli olarak sabote ettiğini iddia eden Kışanak “ AKP, MHP ve CHP son 3 yılda 3 tane savaş tezkeresi çıkardı." ifadelerini kullandı.

AKP'nin ve Başbakanın yalan ve iftiralarla ve duygu sömürüsü yaparak bu halkı kandırmaya çalıştığını söyleyen Kışanak, başbakan'ın bu bölgelerde yaşayan Kürt ilim adamlarının ismini kullanmasına da tepki gösterdi.

Kışanak “ Başbakan bu bölgelere her geldiğinde Ahmed- Hani'nin ismini, Feqi Teyran'ın ismini kullanıyor. Ama burada Van'da Feqi Teyran adına açılan bir parka isminde alfabede olmayan harfler olduğu için izin vermiyor. Konuşmaya gelince de dilin üzerindeki yasakları kaldırdık diyor. Peki soruyorum. Alfabesi serbest olmayan bir dil nasıl olurda özgür olur? Onların bu yalancı saltanatını 12 Eylül de sandığa gömerek onlara hadlerini hep beraber bildireceğiz.” dedi.

Miting sonrası Ferhat Tunç'un da katıldığı bir konser verildi.

Diğer Haberler

Diğer Haber Başlıkları