Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
BDP’li 8 milletvekiline KCK üyeliği iddiasıyla fezleke

BDP'li 8 milletvekiline KCK üyeliği iddiasıyla fezleke

31 Mayıs 2012 Perşembe 16:17
6'sı BDP'li 2'si bağımsız 8 milletvekili hakkında KCK üyeliği iddiasıyla fezleke hazırlandığı öğrenildi.

Cumhuriyet Başsavcılığı, BDP'li 8 milletvekili hakkında "KCK üyesi olmak'' iddiasıyla dokunulmazlıklarının kaldırılması için fezleke hazırladı.

PKK’nın gizli şehir yapılanması olduğu iddia edilen KCK/TM ile ilgili yürütülen soruşturmalar kapsamında yerel yönetimler bürosuna gittikleri tespit edilen ve ortam dinlemelerine takılan BDP'li vekiller ile ilgili soruşturmalar tamamlandı.

Mahkeme, BDP'li Selahattin Demirtaş, Gültan Kışanak, Emine Ayna, Nursel Aydoğan, Sebahat Tuncel, Ayla Akat Ata, Ahmet Türk ve Aysel Tuğluk hakkında, ''KCK üyesi olmak'' suçlamasıyla TCK'nin 314/2. maddesi uyarınca dokunulmazlıklarının kaldırılması için fezleke hazırladı.

Her bir vekil için ayrı ayrı yaklaşık 30 sayfadan oluşan fezlekede, milletvekillerinin Yerel Yönetimler Bürosu'na gelip gitmeleri ve bürada yapılan ortam dinlemeleri delil olarak gösterildi. Fezlekede, milletvekillerinin "KCK" ile bağlantılı olduğu ileri sürüldü. Hazırlanan fezlekeler, TBMM Başkanlığı'na sunulmak üzere Adalet Bakanlığı Ceza İşleri Genel Müdürlüğü'ne gönderildi.

Diğer Haberler