Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
BDP’li Belediye Halkın Sorunlarına İlgisiz Kalıyor

BDP'li Belediye Halkın Sorunlarına İlgisiz Kalıyor

01 Ocak 2013 Salı 11:35
Batman Çamlıtepe Mahallesi sakinleri, hayvan besicilerin ahırlarını temizlemede kullandıkları suyunun mahallerine aktığını, durumu defalarca belediyeye bildirmesine rağmen hiçbir yetkilinin sorunlarıyla ilgilenmediğini söyledi.

Aydınkonak (Koreke) köyünde kalan hayvan besiciler, hayvanlarını ve ahırlarını temizlemesinde kullandıkları suları şehir merkezine akıyor. Çamlıtepe Mahallesini göle çeviren suyun pis koku yaydığını ifade eden halk, yetkililerin acilen sorunu gidermelerini istedi.

Çamlıtepe Mahallesi adına konuşan Mahalle sakinlerinden Necat Altuner, Besicilerin hayvanlarını ve ahırlarını temizlemede kullandıkları pis suların birikinti halinde mahallelerine akarak göletler oluşturduğunu söyledi. Oluşan göletlerden dolayı mahallede yaşayamaz hale geldiğini belirten Altuner, pis suların çocuklarının sağlığını tehdit ettiğini vurguladı.

Altuner, "Mahalleli olarak defalarca belediyeye müracaat etmemize rağmen hiçbir yetkili buraya gelip bir şey yapmıyor. Bu hayvan pisliklerinin biran önce kesilmesini istiyoruz. Çamlıtepe Mahallesi Batman'ın bir mahallesidir ve neden belediye buraya ilgi göstermiyor. Belediyenin çoluk çocuğumuzun sağlığını tehdit eden pis suları kanalizasyonlara yönlendirilmesini istiyoruz" dedi.

(M. Sait Çelik-İLKHA)

Diğer Haberler

Diğer Haber Başlıkları