Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
BDP’li vekiller için hazırlanan fezlekler Meclis’e gönderildi

BDP’li vekiller için hazırlanan fezlekler Meclis’e gönderildi

27 Kasım 2012 Salı 13:17
Malatya Cumhuriyet Başsavcılığıvekilliği, aralarında BDP Eşbaşkanı Gültan Kışanak'ın da bulunduğu BDP'li milletvekilleri hakkındaki fezlekeleri Meclis'e gönderdi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan İspanya ziyareti öncesinde Esenboğa Havalimanı’nda yaptığı açıklamada, “BDP milletvekillerinin dokunulmazlıklarını kaldıracağız“ dedi. Erdoğan’ın bu açıklaması üzerine Malatya Cumhuriyet Başsavcılığıvekilliği, aralarında BDP Eşbaşkanı Gültan Kışanak'ın da bulunduğu BDP'li milletvekilleri hakkındaki fezlekeleri Meclis'e gönderdi.

Malatya Cumhuriyet Başsavcıvekilliği, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın BDP'li milletvekillerinin dokunulmazlıklarına ilişkin yaptığı açıklamanın ardından BDP'li milletvekilleri hakkında hazırladığı fezlekeleri hemen Meclis'e gönderdi. Savcılık, kendi sorumluluk alanında katıldıkları faaliyetlerde konuşmalar yapan BDP Eşbaşkanı Gültan Kışanak ile birlikte milletvekilleri Sebahat Tuncel, Özdal Üçer, Emine Ayna ve Nursel Aydoğan ile ilgili inceleme başlatmıştı. Savcılık, milletvekillerinin katıldıkları etkinliklerde bazıları hakkında 5'e varan fezleke hazırladı.

BDP'li milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılması talebi ile hazırlanan fezlekeler, Adalet Bakanlığı tarafından Başbakanlığa gönderilmişti. Fezlekeler bugün Başbakanlık'tan Meclis Başkanlığı'na gönderildi. Meclis Anayasa Adalet Karma Komisyonu'nda ele alınacak olan fezlekeler, komisyonda oylandıktan sonra Meclis Genel Kurulu'na gelecek.

Diğer Haberler