Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
BDP’nin Newroz Programı (18-25 Mart)

BDP'nin Newroz Programı (18-25 Mart)

17 Mart 2012 Cumartesi 18:59
AKP'nin gizli genelge ile Newroz kutlamalarını yasakladığı iddia edilirken, BDP Newroz programında herhangi bir değişiklik yapmayacaklarını açıkladı.

AKP gizli genelge ile Newroz kutlamalarını yasaklarken, BDP Newroz programında herhangi bir değişiklik yapmayacaklarını açıkladı.

ANF’ye ulaşan Newroz programına göre kutlamalardan 2’si bugün, 9’u 18 Mart günü için öngörülüyor. En büyük katılımın beklendiği Diyarbakır’da BDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve Diyarbakır vekilleri katılacak.

Aynı gün BDP Eşgenel Başkanı Gültan Kışanak ve DTK Eşgenel Başkanı Ahmet Türk İstanbul’da, Mersin Milletvekili Ertuğrul Kürkçü ise Ankara’da olacak. Leyla Zana ise 20 Mart günü Viranşehir, 21 Mart’ta Antep’teki Newroz kutlamasına katılacak.

İşte 2012 Newroz programı

17 MART 2012

ESKİŞEHİR: Yüksel Mutlu

TARSUS: Ertuğrul Kürkçü

18 MART 2012

ANKARA: Ertuğrul Kürkçü

DİYARBAKIR: Selahattin Demirtaş, Aysel Tuğluk, Amed bölgesi milletvekilleri

İSTANBUL: Gültan Kışanak, Ahmet Türk, Serhat bölgesi milletvekilleri, İstanbul milletvekilleri

ERZİNCAN: Hayri Ateş

SAKARYA: Demir Çelik

KIĞI: Halis Yurtsever

KURTALAN: Selim Özalp

SOLHAN: Diyadin Fırat

ISPARTA: Cemil Elden

19 MART 2012

GENÇ: İdris Baluken

BAYKAN ZİYARET: Nursel Aydoğan

20 MART 2012

ANTALYA: Hasip Kaplan

BATMAN: Ahmet Türk

BİTLİS: Hüsamettin Zenderlioğlu

ELAZIĞ: Sebahat Tuncel

IĞDIR: Pervin Buldan

KIRŞEHİR: Erol Dora

KOCAELİ: Nazmi Gür

MERSİN: Aysel Tuğluk / Ertuğrul Kürkçü

OSMANİYE: Filiz Koçali

SİİRT: Gültan Kışanak

VAN: Selahattin Demirtaş

YALOVA: A. Gül Devecioğlu

ADİLCEVAZ: Nezir Karabaş

AHLAT: Orhan Koparan

BEYTÜŞŞEBAP: Yerel Temsilciler

BİRECİK: Yusuf Karataş

BULANIK: Mukaddes Kubilay

CEYHAN: Abdullah Levent Tüzel

ÇUKURCA: Esat Canan

DARGEÇİT: Osman Özçelik

DERİK: Meral Danış Beştaş

DİGOR: Selami Turhan

ELBİSTAN: Hüseyin Gevher

ELEŞKİRT: Rahmi Çelik

ERZİN: Mehmet İnsan

GERCÜŞ: Osman Ergin

GÖLE: Orhan Artunç

HALFETİ: Cebbar Leygara

HİLVAN: Yıldız Aktaş

HOZAT: Yerel temsilciler

İSKENDERUN: Şamil Altan

KAĞIZMAN: Mülkiye Birtane

KAHTA: Sırrı Süreyya Önder

KARAKOÇAN: Sebahat Tuncel

KARLIOVA: İdris Baluken

KOVANCILAR: Mazhar Zümrüt

KULU: Şerafettin Halis

MALAZGİRT: Nimet Sezgin

MAZGİRT: Hayri Ateş

MİLAS: Ayla Yıldırım

NİZİP: Gülçin İsbert

NUSAYBİN: Ayla Akat Ata

OVACIK: Yerel temsilciler

PATNOS: Sırrı Sakık

PERTEK: Hayri Ateş

SALİHLİ: Demir Çelik

SAVUR: Ahmet Demir

SİLOPİ: Emine Ayna

SİVEREK: Altan Tan

SURUÇ: İbrahim Binici

TAŞLIÇAY: Murat Öztürk

TEKMAN: Halil Aksoy

TUTAK: Mihdi Perinçek

VİRANŞEHİR: Leyla Zana

YÜKSEKOVA: Adil Kurt

21 MART 2012

ADANA: Selahattin Demirtaş / Sırrı Süreyya Önder

ADIYAMAN: Hüsamettin Zenderlioğlu

AĞRI: Halil Aksoy

ARDAHAN: Orhan Artunç

AYDIN: Hasip Kaplan

BİNGÖL: İdris Baluken

BURSA: Abdullah Levent Tüzel

ÇANAKKALE: Nazmi Gür

DENİZLİ: Erol Dora

ANTEP: Leyla Zana

HAKKARİ: Esat Canan

İZMİR: Ertuğrul Kürkçü

KARS: Mülkiye Birtane

KONYA: Şerafettin Halis

MALATYA: Sebahat Tuncel

MANİSA: Demir Çelik / E.Ali Çelebi

MARDİN: Ahmet Türk

MUĞLA: Şehbal Şenyurt Arınlı

MUŞ: Sırrı Sakık

URFA: Akın Birdal – Ayla Akat Ata

ŞIRNAK: Aysel Tuğluk

DERSİM: Gültan Kışanak

BAHÇESARAY: Orhan Koparan

BAŞKALE: Cüneyt Caniş

BİSMİL: Emine Ayna

CEYLANPINAR: Filiz Koçali

CİZRE: Özdal Üçer

ÇALDIRAN: Murat Öztürk

ÇATAK: Nimet Sezgin

ÇERMİK: Zübeyde Zümrüt

ÇORLU: A.Gül Devecioğlu

DİCLE: Diyadin Fırat

DİYADİN: Mehmet Doymaz

DOĞUBAYAZID: Pervin Buldan

DÖRTYOL: Zeki Koç

EDREMİT: Hüseyin Güngör

EGİL: Hüseyin Dağ

ERCİŞ: Mukaddes Kubilay

ERGANİ: Altan Tan

ERUH: Seraceddin Kayran

GEVAŞ: Selami Turhan

GÜROYMAK: Mihdi Perinçek

HANİ: Cebbar Leygara

HİZAN: Orhan Bezirganoğlu

İDİL: Özdal Üçer

KARAÇOBAN: Rıza Güler

KIZILTEPE: Osman Özçelik

KOCAKÖY: Gülçin İsbert

KOZLUK: Osman Ergin

LİCE: Yıldız Aktaş

LÜLEBURGAZ: Asiye Kolçak

MAZIDAĞI: Ahmet Sormaz

MİDYAT: Meral Danış Beştaş

ÖMERLİ: Ahmet Demir

ÖZALP: Bekir Kaya

SARUHANLI: Yusuf Kaya

SİLVAN: İbrahim Binici

ŞEMDİNLİ: Kibriye Evren

TATVAN: Nezir Karabaş

TURGUTLU: Nursel Aydoğan

ULUDERE: Selim Sadak

VARTO: Arzu Moco

25 MART 2012

BANDIRMA: Pervin Buldan

Diğer Haberler