Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
’BDP’yi Meclis’ten atmaya gücünüz yetmez’

'BDP'yi Meclis'ten atmaya gücünüz yetmez'

23 Eylül 2012 Pazar 00:09
BDP lideri Demirtaş, partisindeki milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılmasını isteyen AK Partililere seslendi: Bizi Meclis'ten atmaya gücünüz yetmez.

BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, 'PKK'lilerle kucaklaşma' sonrası gündeme gelen dokunulmazlıkların kaldırılması tartışmalarına değindi.

'AK Parti sözcülerinin partisi hakkında yersiz beyanatlar verdiğini' söyleyen Demirtaş, "Kimsenin BDP'yi Meclis'ten atmaya gücü yetmez" dedi.

Demirtaş, BDP Iğdır il kongresinde yaptığı konuşmada, yalnızca BDP'nin değil, tüm milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kalkması gerektiğine işaret ederek, şöyle devam etti:

"AKP'nin bazı milletvekilleri sanki biz Meclis'e paraşütle inmişiz gibi bizimle ilgili, kaderimizle ilgili kendi kendine beyanatlar veriyor.

Senin bizi oradan atmaya ne güçün yeter ne böyle bir haddin olabilir ne de böyle bir cesaretin olabilir. Parlamento sizin şirketiniz mi, işçi miyiz memur muyuz? Mikrofonu eline alan BDP'ye şunu atarız, şunu çıkartırız...

Sen hangi yetkiyle oraya geldiysen, ben oraya aynı yetkiyle geldim. Sen benim patronum değilsin, müdürüm değilsin. Sen milletvekilisin, biz milletvekiliyiz. Sen kimsin ki bizi parlamentodan atıyorsun."

Diğer Haberler