Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Bedirhanoğlu’dan Başbakan’a cevap

Bedirhanoğlu'dan Başbakan'a cevap

27 Ocak 2013 Pazar 11:38
Başbakan Recep Tayip Erdoğan'ın dün bir televizyon programında Hakkari belediyeleri ile ilgili söylediği sözlere Hakkari Belediye Başkanı Fadıl Bedirhanoğlu cevap verdi.

Başbakan Recep Tayip Erdoğan'ın dün bir televizyon programında Hakkari belediyeleri ile ilgili "Hizmet üretmiyorlar. Bölgedeki belediye hizmetlerini gazeteci gözü ile izleyin hiçbir şey göremeyeceksiniz. Şu anda Hakkari’de pislik diz boyu. Afrika’ya gittik orada ne ise Hakkari’de de o var" demişti.

Konuyla ilgili olarak Hakkari Belediye Başkanı Fadıl Bedirhanoğlu yazılı bir açıklama yaptı.

Açıklamada dün Başbakan'ın dün yaptığı konuşmayı televizyondan izlediğini belirten Bedirhanoğlu, "Her zaman olduğu gibi yine Hakkari’yi unutmadığını ve Hakkari ile ilgili nefrete oluşan önyargılarının devam ettiğini gördüm. Bir taraftan Hakkari’ye olan nefretini ve kızgınlığını dışa vurdu bir taraftan da Afrika’ya hakaret etti. Doğrusu ben sayın Erdoğan’ın Hakkari ile ilgili ifadelerini ciddiye almıyorum. Çünkü Hakkari’yi hatırladıkça öfkesine yenik düşüyor. Bundan dolayı da gerçeğe uygun olmayan ve kendi içindeki nefretinin tezahürü olan sözler sarf ediyor. Bunu da yaparken basına sesleniyor, hiç farkında değil basın zaten her gün Hakkari’de ve onun söylediklerinin doğru olmadığını ve söylemleriyle komik bir duruma düştüğünü fark ediyor ve biliyor. Hakkari halkı her gün Ankara’ya da geliyor ve diğer kentlere de gidiyor ve görüyor ki, Hakkari’nin temizliği bu kentlerinkinden aşağı değil, ambargonuza ve onlarca dezavantaja rağmen sizin Hakkari’ye tahsis hiç adil olmayan parayla belediyenin neler yaptığını görüyor. Bu kin daha ne zamana kadar sürecek sayın başbakan. İnanın siz bu kafayla artık Hakkari’nin askerlerinden ve polislerinden de oy alamayacaksınız. Hakkari’nin size niçin oy vermediğinin sebebini biraz kendinde ararsanız; yıllardır yaptığınız konuşmalarla Kürt halkına, dolayısıyla tamamı Kürt olan Hakkari halkına ve onların inandığı değerlere, yaptığınız hakaretler ve sarf ettiğiniz tehditleri göz önüne getirirseniz belki Hakkari’lileri biraz olsun anlarsınız ve bu tutumunuzdan vazgeçersiniz. Ne diyelim, Allah Hakkarililere sabır ve sebat, size de akıl ve iz’an versin " dedi. (Yüksekova Haber)

Diğer Haberler

Diğer Haber Başlıkları