Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
’Bediüzzaman Said Nursi Üniversitesi’ Talebi

'Bediüzzaman Said Nursi Üniversitesi' Talebi

10 Nisan 2012 Salı 22:04
Bingöl milletvekili Eşref Taş, "İnşallah Bediüzzaman Said Nursi Üniversitesi de kurulur." dedi

Bingöl Milletvekili Eşref Taş, "İnşallah Bediüzzaman Said Nursi Üniversitesi de kurulur" dedi.

Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Serdar Bedii Omay'ın 'Üniversite bünyesinde Risale-i Nur ve Said Nursi Enstitüsü kurulacağı' sözlerine destek verdi.

Said Nursi'nin insanların dünya ve ahiret saadetleri için mücadele ettiğini ifade eden Eşref Taş, "Bediüzzaman Türkiye'nin bir ve beraber olmasında önemli bir etkendir. Kendi bölgem olduğu için biliyorum bugün özellikle doğu ve güneydoğuda Said Nursi'nin çok özel bir yeri vardır. Hangi görüşten olursa olsunlar herkesin Said Nursi'ye saygısı vardır" dedi.

Said Nursi'nin görüşlerinin üniversite bünyesinde ele alınmasının yaşanılan problemlere etkin çarelere üreteceğine dikkat çeken Eşref Taş, "Üç günlük Münazarat Sempozyumunda bunu net bir şekilde gördük. Herkes çok özgür bir ortamda Kürt sorunu ile ilgili düşüncelerini aktardı. Said Nursi'den anladıkları çözüm önerilerini anlattı. İnşallah en kısa sürede hayata geçer de Türkiye bu yangını söndürür" diye konuştu.

Artuklu Üniversitesinde Risale-i Nur ve Said Nursi Enstitüsü kurulmasını desteklediğini vurgulayan Eşref Taş, "Akademik camianın bu meselede ön ayak olması herkesin yararına. Üniversiteler ülkelerin lokomotifidir. Rektör bey başından beri her türlü fikir ve düşüncenin özgürce konuşulması için gayret gösteriyor. Açılım sürecinde Yaşayan Diller Enstitüsü kurarak en büyük desteği verenlerin başında gelmektedir. İnşallah Bediüzzaman Said Nursi Üniversitesi de kurulur" şeklinde konuştu. (Furkan Bingöl-İLKHA)

Diğer Haberler