Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Beşir Atalay: Demirel 28 Şubat’ın Koordinatörüdür

Beşir Atalay: Demirel 28 Şubat’ın Koordinatörüdür

21 Nisan 2012 Cumartesi 20:06
Atalay, "28 Şubat sayın Demirel'in eseridir. 28 Şubat'ın koordinatörü Demirel'dir. Bunu da böyle bilin, biz bunu böyle biliyoruz" dedi.

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, eski Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'i eleştirerek, "28 Şubat sayın Demirel'in eseridir. 28 Şubat'ın koordinatörü Demirel'dir. Bunu da böyle bilin, biz bunu böyle biliyoruz" dedi.

AKP Kırıkkale İl Kongresi'nde konuşan Atalay, 28 Şubat döneminde kendisinin de rektör olduğunu hatırlatarak şöyle konuştu: "O dönemde çok utanç verici şeyler yaşandı. Türkiye'de üniversitelerde birazcık muhafazakar tutum içinde olan, dini değerlerle bağlı olan rektörler istifa ettirildi; 6-7 arkadaşımız. Sadece ben istifa etmedim, beni görevden aldılar. Ama Kırıkkale Üniversitesi ondan sonra ideolojik bakışlar içerisinde 10-12 yıl yerinde saydı. Birdenbire her şey durdu o siyasi tutumlar yüzünden. Ülke için iyi bir şey getirmemiştir. İşkenceler, haksızlıklar, zulümler getirmiştir ve ülkeyi geri bırakmıştır. Ülkenin dış imajını etkilemiştir.

Bunların bitişini senfonize eden bir tarihi hiç unutmayın. O tarih 27-28 Nisan 2007'dir. AK Parti ve Türkiye'nin demokrasi tarihinde, çok belirleyici, çok önemli dönüşüm noktasıdır. Bunu daima hatırlayın.

Hatırlayın tarihimizde bir tane daha müdahale vardır. Benden yaşlı olanlar bilirler, nedir o? 12 Mart 1971. O da yazılı bir belgedir. Hükümete ve siyaset kurumuna karşı, ama o zaman sayın Demirel, o belge çıkınca şapkasını alıp gitmiştir. Meşhur hani o, 'şu kadar gittim, bu kadar geldim' diyor ya. O şapkasını alıp gittiklerinden birisidir. Ve bu belge Meclis kürsüsünden okunmuştur o zaman. Yazık. Ama bu defa ne olmuştur, çok kişilikli 27-28 Nisan'da bir cevap verilmiştir. Her kurum kendi kurumuna davet edilmiştir. Ve ondan sonra da bu süreç bitmiştir. Türkiye'de, darbeler muhtıralar ve müdahaleler tarihine 28 Nisan'da nokta konulmuştur. Bu sizlerin, hepimizin eseridir.

Şimdi sayın Demirel, 12 Eylül davasına müdahil olmaz zaten. Çünkü ondan sonra ki 28 Şubat sayın Demirel'in eseridir. 28 Şubat'ın koordinatörü sayın Demirel'dir. Bunu da böyle bilin, biz bunu böyle biliyoruz."

ANF

Diğer Haberler