Muslim: Tirkiye dê winda bike!
Salih Muslim wiha got: “Tirkiyê di nav çirava Sûriyê de ye. Tirkiye jî dê weke DAIŞê tarûmar bibe.”
Barzanî: Guhertinek mezin di rê de ye!
Serok Barzanî ragihand ku di hevdîtinên Enqerê de mijarên tekoşîna li dijî DAIŞê, pêvajoya aştiyê û dibistanên Gûlen, hatine gotûbêjkirin.
Weşanxaneyê Roşna ra Di Kitabî
Weşanxaneyê Roşna ra di kitabê bînî vejîyayî. Kitabo yewin "Estanekan û Meselayanê Gêlî ra" yo, hetê Şahab Laçînî ra amade bîyo. Kitabo diyin ke Weşanxaneyê Roşna ra weşanîya, bi nameyê "Nuşteyê Verênî" yê Cemal Pîranijî yo.
Bilge Gençlik Kulübü: Hiçbir Örgütle Alakamız Yoktur

Bilge Gençlik Kulübü: Hiçbir Örgütle Alakamız Yoktur

09 Nisan 2013 Salı 08:17
BDP'ye yakınlığı ile bilinen DÜÖ-DER'e bağlı öğrenciler tarafından saldırıya uğrayan Bilge Gençlik Kulübü üyeleri yazılı bir basın açıklaması düzenledi.

Kutlu Doğum münasebetiyle Dicle Üniversitesi'nde Doğruhaber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mehmed Göktaş'ın katılımıyla bir konferans düzenlemek isteyen fakat Dicle Üniversitesi Öğrenci Derneği'ne (DÜÖ-DER) bağlı öğrenciler tarafından saldırıya uğrayan Dicle Üniversitesi Bilge Gençlik Kulübü üyeleri yazılı bir basın açıklaması yaptı.

Açıklamada, PKK'ye yakın haber sitelerinin olayı çarpıttığı vurgulandı.

Basın açıklamasının tam metni;

Basına ve Kamuoyuna;

Dicle Üniversitesi Bilge Gençlik Kulübü olarak 09.04.2013 tarihinde "Özgürlük ve Kurtuluş Rehberi Tevhit Öğretmenim Hz. Muhammed (s.a.s.)" adında Kutlu Doğum etkinliği yapmak için D.Ü. Rektörlüğü'nden izin aldık. Bu izin gereği etkinliğimizin tanıtım ve reklam faaliyetleri için afiş ve broşür bastırıp 08.04.2013 tarihinde Dicle Üniversitesi'ne bağlı fakültelerde bunları asmamız ve dağıtmamız esnasında Düö-Der (Dicle Üniversitesi Öğrenci Derneği) isimli derneğin yetkilisi olduğunu söyleyen öğrenciler tarafından engellenme girişimine maruz kaldık.

Kulübümüzün başkanı ile kulüpteki yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımız sağduyulu bir şekilde bunun nedenini öğrenmeye çalıştılar. Bunun üzerine söz konusu Düö-Der' e bağlı öğrenciler rektörlükten alınan iznin bir anlam ifade etmediğini burada yapılan tüm etkinliklerin ancak Düö-Der'in izniyle gerçekleşebileceği aksi durumda her ne pahasına olursa olsun buna engel olunacağını söylediler. Konuşmalar sürerken konuşmaya dışarıdan katılan bazı Düö-Der üyeleri konuşan arkadaşlarımıza saldırarak olayı başlattılar. Sayıca çok fazla olan Düo-Der üyeleri oradaki arkadaşlarımıza sopa ve sandalye ile saldırdılar. Bu görüntüler Mimarlık Fakültesi kantinindeki güvenlik kameralarında mevcuttur ve polis tarafından alınmıştır.

İncelenen görüntüler sonucu polisin ifadesine göre olayı çıkaran Düö-Der üyeleri gözaltına alınmıştır. Arkadaşlarımız dışarıya çıkarken dışarıda organize olmuş yüzlerce taşlı sopalı Düö-Der üyeleri Eğitim Fakültesi'nden koşarak üzerimize doğru geldiler ve defalarca saldırdılar. Arkadaşlarımızdan yaralılar ambulansla hastanelere kaldırılmıştır.

Herhangi bir olayın çıkmasını istemeyen arkadaşlarımız üniversiteyi terk ederken birçok fakülte önünde önceden organize olmuş Düö-Der üyeleri tarafından defalarca saldırıya uğramışlardır. Bunun üzerine arkadaşlarımız kendilerini korumak için karşı taraftan aldıkları sopalarla yürümek zorunda kaldılar.

Arkadaşlarımız iddia edildiği gibi herhangi bir yaralayıcı aletle okula gitmedikleri gibi böylesi bir saldırıyı da beklememişlerdir. Ayrıca hiçbir örgütle bir bağlantımız yoktur.

Durum böyleyken bu gruba yakınlığıyla bilinen bazı haber ajanslarının olayı olduğundan farklı bir şekilde Düö-Der örgencilerine saldırı yapılmış gibi yansıtmaları büyük bir aldatmacadır. Daha önce yapılan etkinliklerde de defalarca bu grubun sözlü ve fiili saldırılarına arkadaşlarımız maruz kalmıştır. Bugüne kadar Bilge Gençlik Kulübü tarafından yapılan hiçbir etkinlikte taşkınlık çıkmamıştır. Söz konusu saldırıyı ve Kutlu Doğum etkinliğine yapılan saygısızlığı kınıyoruz.

BİLGE GENÇLİK KULÜBÜ

Diğer Haberler

Diğer Haber Başlıkları
24 Ağustos 2016 Çarşamba 16:19
18 Ağustos 2016 Perşembe 01:25
16 Ağustos 2016 Salı 17:06
11 Ağustos 2016 Perşembe 15:03
29 Temmuz 2016 Cuma 19:59
22 Temmuz 2016 Cuma 18:53
22 Temmuz 2016 Cuma 04:19
21 Temmuz 2016 Perşembe 00:03
19 Temmuz 2016 Salı 16:21
19 Temmuz 2016 Salı 16:12