Barzanî dema referandûmê destnîşan kir
Serokwezîrê Herêma Kurdistanê Nêçîrvan Barzanî ragihand, ku dê di nav sala 2017ê de referandûma ji bo serxwebûna Başûrê Kurdistanê bê encamdan.
Hûmara 97. ya Newepelî Vejîya
Nuştoxanê na hûmare ra Keyaksar Ateş, Abdurehman Önen û Hebûn Stembar reya verên a ke kirdkî nusenê û Newepel de dest pêkenê.
Şîretê Bedîuzzeman Mela Seîdê Kurdî
Ey Milletê Kurd! Îttîfaq di qewet, îttîhad di heyat, birayey di se’adet, hukûmat di selamet est o.
BİM’in Satışları Yüzde 25 Arttı

BİM'in Satışları Yüzde 25 Arttı

20 Ağustos 2010 Cuma 12:14
Türkiye perakende sektörünün lideri BİM 2010 yılının ilk yarısına ait mali sonuçlarını açıkladı.

Diyarbakır'da sıkı sık saldırılara uğrayan BİM mağazalarının %25 oranında kar etmesi anlamlı bulundu. Saldırıların BİM'in tanınması-reklamına katkı sağlayıp-sağlayamadığı hakkında bir veri olmasa da, BİM isminin medyada sık olarak dile getirilmesinin; şirketin tanınması ve satışlarının artmasında etkili olduğu sanılıyor.

BİM'den yapılan açıklamaya göre, geçen yılın aynı dönemine kıyasla ilk altı ayda satışlarını yüzde 25 oranında artıran BİM 3 milyar 130 milyon TL satış geliri elde etti. 2010 yılında Türkiye'de 242 yeni mağaza açan BİM toplam olarak ülke çapında 2 bin 870 mağazaya ulaştı. Bu dönemde BİM'in net karı 111,8 milyon TL düzeyinde gerçekleşti.

Sonuçları değerlendiren BİM İcra Kurulu üyesi ve CFO Haluk Dortluoğlu 2010'un ilk yarısında güçlü bir büyüme gösterdiklerini vurgulayarak, "Ortaya koyduğumuz performanstan memnunuz. Satışlarımız güçlü bir şekilde devam ediyor ve yeni mağazalar açmayı sürdürüyoruz.

2010 yılında bugüne kadar Türkiye'de 242 yeni mağaza açarak, ülkemizdeki toplam mağaza sayımızı 2 bin 870'e çıkarttık. Bu yıl için planladığımız yeni mağaza hedefimizi de 300'den 350'ye yükselttik. Fas'ta ise halen 40 mağazamız bulunuyor. 2010 yılı sonu itibarı ile hedeflerimize ulaşacağımızı, bazı hedefleri ise aşacağımızı tahmin ediyoruz" dedi.

Diğer Haberler