Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Bin 300 kişi psikolojik danışmanlık yardımı aldı

Bin 300 kişi psikolojik danışmanlık yardımı aldı

28 Ocak 2013 Pazartesi 13:15
2012 yılı içerisinde bin 300 kişinin psikolojik danışmanlığa müracaat ederek yardım talebinde bulunduğunu söyledi.

Bingöl Belediyesi bünyesinde faaliyet yürüten Psikolojik Danışmanlık Merkezi'nin işlevi ve çalışmaları hakkında yazılı açıklama yapan Kişisel Gelişim Uzmanı H.Gönül Tuna Gende, 2012 yılı çalışma takvimi içerisinde Psikolojik Danışmanlık Merkezi'ne şahsen gelerek hizmet alan bin 2 kadın, 80 aile, 78 çocuk, 130 genç olmak üzere yaklaşık 1300 kişinin Psikolojik Danışmanlık Merkezi'nden hizmet aldığını açıkladı.

Psikolojik Danışmanlık Merkezi'nin randevu sitemi ile çalıştığını belirten Gende, hizmetlerin ücretsiz olarak verildiğini hatırlatarak, "Dissosiyatif kimlik bozukluklar, anksiyete bozukluğu, yeme bozuklukları, okul öncesi ve okul dönemi çocuklarda görülen sorunlar, enürezis nokturnal (alt ıslatma), tırnak yeme, konuşma bozuklukları, cinsel işlev bozuklukları, hiperaktivite ve odaklanma sorunu, depresyon, panikatak, çocuk depresyonu, ergen terapisi, aile danışmanlığı alanlarında danışmanlık ve terapi hizmeti veren merkezimizde randevu sistemi ile çalışılmakta olup, merkezimize müracaat eden tüm halkımıza öncelikli olarak ihtiyaç sahibi olanlardan başlanmak üzere en kısa sürede randavu taleplerine cevap verilmektedir.

Seanslarımız 40 dakika ila 50 dakika arasında değişkenlik göstermektedir. Çoğunluğu bayanlardan oluşan vatandaşlarımız, her türlü danışmanlık veya koçluk hizmetini her hangi bir ücret ödemeden almaktadır. Seanslarımız kişiye özel olup en az dört hafta sürmektedir. 2012 çalışma takvimi içerisinde merkezimize şahsen gelerek hizmet alan bin 2 kadın, 80 aile, 78 çocuk, 130 genç olmak üzere yaklaşık 1300 vatandaşımız merkezimizden hizmet almıştır" dedi. (Nihat Kanat-İLKHA)

Diğer Haberler