Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Bingöl Belediye Başkanı Serdar Atalay Miraç Kandilini Kutladı

Bingöl Belediye Başkanı Serdar Atalay Miraç Kandilini Kutladı

15 Haziran 2012 Cuma 18:38
Bingöl Belediye Başkanı Serdar Atalay, Miraç Kandili münasebetiyle bir mesaj yayınlayarak, Müslümanların kandilini tebrik etti.

Bingöl Belediye Başkanı Serdar Atalay yayınladığı mesajda, `Üç aylarda insanların gönlünde hayırda yarışma ve Allah`a yaklaşma arzusunun zirveye ulaştığına dikkat çekti.

Belediye Başkanı Serdar Atalay, Miraç Kandili dolayısıyla yayınladığı mesajda, Miraç Kandilinin, tüm İslam alemi için hayırlı ve kutsal bir gece olduğunu vurgulayarak, feyz ve bereketlerle dolu günlerden biri olarak da bilinen Miraç Kandili`nin tüm insanlığa sevgi, barış, dostluk ve hayırlar getirmesi temennisinde bulundu.
 

Birlik ve beraberliğin önemli olduğu, kardeşliğe ihtiyaç olan bu günlerde kandillerin öneminin daha da fark edilir olduğunu belirten Başkan Atalay, "Bizler bu mübarek günler vesilesiyle dostluklara daha da önem vermeli, kırgınlıklardan kaçınmalı, yapılan hatalarımızı telafi etme yoluna gitmeliyiz. Yüreğimizi nefret ve düşmanlık gibi duygulardan temizlemeye çalışmalı, insani meziyetlerimizi ön plana çıkartan bir yaşamı tercih etmeliyiz. Ayrıca bu mübarek günlerin ve gecelerin, el ele verip tüm dünyada barışı tesis etmemiz için bize sunulmuş birer fırsat olduğunu unutmamalıyız" diye konuştu.

Atalay, "Ramazan`ın müjdecisi olan üç aylardan Recep Ayı`nın içindeyiz. Buram buram rahmet ve bereket kokan bu aylar içerisinde de kandillerin ayrı bir yeri var. Peygamber Efendimizin (s.av) kutlu bir yolculuk sonunda Cenab-ı Hakk`a ulaştığı Miraç Gecesi`ni idrak ediyoruz. Bu yolculuğa benzer manevi bir yolculukla inanan insanların da dua ve ibadetleriyle Allah`a ve O`nun engin rahmetine ulaşmak için kutlu bir yolculuğa çıkmalarını diliyorum. Bu gece hep beraber toplumun birlik ve beraberliği için, ülkemizin huzur ve selameti için dua edelim. Umulur ki, Cenab-ı Hakk, yapılan dua ve niyazlar hürmetine bizi merhametinden mahrum etmez. Düşkünlerin kurtulması, hastaların şifa bulması, huzursuzlukların son bulması için bu gecenin büyük fırsat olduğunu unutmayalım ve bu fırsatı iyi değerlendirelim. Bu vesile ile tüm hemşerilerimizin Miraç kandilini tebrik ediyor, şehrimiz başta olmak üzere ülkemiz, İslam Alemi ve tüm insanlık için hayırlı gelişmelere vesile olmasını temenni ediyorum" şeklinde konuştu. İLKHA

Diğer Haberler

Diğer Haber Başlıkları