Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Bingöl’de 2 Gün Elektrik Kesik

Bingöl'de 2 Gün Elektrik Kesik

06 Nisan 2012 Cuma 12:15
Bingöl'de yeraltında bulunan enerji hatlarının devreye konulması nedeniyle şehir merkezindeki bütün mahallelere 06.00 ile 14.00 saatleri arasında 2 gün süreyle elektrik verilemeyecek.

AKSA Fırat Elektrik ve Dağıtım Anonim Şirketi (AKSA FEDAŞ) Bingöl Müessese İl Müdürlüğü, yeraltında bulunan enerji hatlarının devreye konulması nedeniyle 07-08 Nisan 2012 tarihler arasında Bingöl merkez mahallelerinin tümünde yapılacak çalışmalarla 06.00 ile 14.00 saatleri arasında şehir merkezinde 2 gün süre ile elektrik kesintisine gidileceğini bildirdi.

Elektrik kesintisinin yapılacağı saatlerde vatandaşların, elektrikle çalışan cihazları devreden çıkarmaları uyarısı yapılarak, yapılacak çalışmaların programlı elektrik kesintisi için belirtilen saatlerden önce bitmesi halinde belirtilen saatten önce enerji verilebileceği, jeneratör kullanan abonelerin kesinti esnasında güvenlik açısından şebeke ayırıcısını açmaları hatırlatmasına yer verildi.

Açıklamada, vatandaşların, elektrik kesintisi hakkında daha geniş bilgi için 186 Alo Elektrik telefon hattına başvurabilecekleri belirtildi. (Furkan Bingöl - İLKHA)

Diğer Haberler

Diğer Haber Başlıkları