Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Bingöl’de BDP’ye polis denetiminde saldırı

Bingöl'de BDP'ye polis denetiminde saldırı

17 Eylül 2012 Pazartesi 09:57
Devlet tarafından korunan ülkücüler, polis denetiminde BDP Bingöl İl binasına saldırdı.

Çevik kuvvet ekiplerini taşıyan servis aracının geçişi sırasında yaşanan patlama ardından Türkiye’nin ırkçı hareketi olan ve devlet tarafından korunan ülkücüler, polis denetiminde BDP Bingöl İl binasına saldırdı.

Sabah saatlerinde Karlıova İlçesi'nde Hacılar Köyü mevkiinde çevik kuvvet ekiplerini taşıyan servis aracının geçişi sırasında meydana gelen patlamayı bahane eden bir grup ülkücü, akşam saat 20.00 sularında BDP Bingöl İl Binası'na saldırıda bulundu.

Saldırının polis denetiminde yapıldığını belirten görgü tanıkları, binada hiç kimsenin bulunmadığı sırada saldırının gerçekleştiğini ve binanın camlarının kırıldıktan sonra grubun ayrıldığını belirtti.

BDP İl Başkanı Halis Yurtsever ve çok sayıda BDP üyesi de olayı duyar duymaz BDP İl binası önünde toplandı.

Yurtsever, bu tür saldırıların ülkenin geleceğine zarar vereceği uyarısında bulundu. Yurtsever, "İktidar tarafından bu yapılanlar zulümdür. Biz bu zulmü kabul etmiyoruz. Tayyip Erdoğan'ın denetimindeki polislerin yaptığı bu zulmü kabul etmiyoruz" diye konuştu. Yurtsever, "Bina sorumlusunun bize aktardığı bu grubun polis denetiminde saldırı gerçekleştirdiğidir" diye konuştu.  (ANF)

Diğer Haberler

Diğer Haber Başlıkları