Barzanî dema referandûmê destnîşan kir
Serokwezîrê Herêma Kurdistanê Nêçîrvan Barzanî ragihand, ku dê di nav sala 2017ê de referandûma ji bo serxwebûna Başûrê Kurdistanê bê encamdan.
Hûmara 97. ya Newepelî Vejîya
Nuştoxanê na hûmare ra Keyaksar Ateş, Abdurehman Önen û Hebûn Stembar reya verên a ke kirdkî nusenê û Newepel de dest pêkenê.
Şîretê Bedîuzzeman Mela Seîdê Kurdî
Ey Milletê Kurd! Îttîfaq di qewet, îttîhad di heyat, birayey di se’adet, hukûmat di selamet est o.
Bingöl’e 5 Yabancı Uyruklu Öğrenci

Bingöl'e 5 Yabancı Uyruklu Öğrenci

26 Ağustos 2010 Perşembe 10:30
Bingöl Üniversitesi'nin yabancı uyruklu öğrenciler için açtığı kontenjandan 5 yabancı uyruklu öğrenci kayıt hakkı kazandı.
Türkmenistan uyruklu Mekan Öwliyakulyyew, Serdar Rejepov, Saparmyrat Orazmuhammedov ve Şohrat Nepesov ile Alman uyruklu Muhammed İsmail Bayazıd Bingöl Üniversitesi'ne kayıt yaptırma hakkı kazandı.

Üniversiteden yapılan duyuruda bu öğrencilerin, Milli Eğitim Bakanlığı, İl Milli Eğitim Müdürlükleri veya Yurt Dışı Eğitim Müşavirliğinden herhangi birisinden alınacak Lise Diploma denklik belgesinin aslı (Türk Liselerinden Mezun Olanlar Hariç), Pasaportun Türkçeye çevrilmiş noter onaylı örneği, Türkiye Cumhuriyeti'nin Dış Temsilciliklerinden alınacak öğrenim meşruhatlı vize, katkı payının ödendiğine dair banka dekontu, üniversitede her öğretim yılında belirlenecek olan eğitim ve sürdürülebilir yaşam maliyetinin finansal kaynağını uluslararası geçerliliği olan resmi bir belge, 12 adet yeni çekilmiş fotoğraf ile birlikte 13-17 Eylül 2010 tarihleri arasında kayıt yaptırmaları gerektiği belirtildi.

ilkha

Diğer Haberler