Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Bir fezleke de Şerafettin Elçi’ye

Bir fezleke de Şerafettin Elçi'ye

06 Kasım 2012 Salı 18:21
Diyarbakır 7. Ağır Ceza Mahkemesi, Diyarbakır'dan bağımsız milletvekili seçilen KADEP Genel Başkanı Şerafettin Elçi hakkında fezleke hazırladı.

Diyarbakır 7. Ağır Ceza Mahkemesi, Diyarbakır'dan bağımsız milletvekili seçilen KADEP Genel Başkanı Şerafettin Elçi'nin dokunulmazlığının kaldırılması yönünde fezleke düzenlenmesine karar verdi.

Diyarbakır 7. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya yargılanan Milletvekili Şerafettin Elçi kanser tedavisi gördüğü nedeniyle katılmazken, avukatı Nuşirevan Elçi hazır bulundu.

Mahkeme heyeti, dosyadaki incelemesinin ardından, Elçi'nin milletvekili olduğundan üzerine atılı 'gösteri ve yürüyüş kanununa muhalefet' suçundan dokunulmazlığının kaldırılması yönünde Adalet Bakanlığı Ceza İşleri Genel Müdürlüğü'ne fezleke düzenlemesi için yazı gönderdi.

Mahkeme ayrıca, "PKK propagandasını yapmak" ve "Örgüt adına suç işlemek" suçlarıyla ilgili olarak da fezleke sonucunun beklenilmesine karar verdi.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede, Uludere'deki bir çatışmada yaşamını yitiren HPG gerillaları için Diyarbakır'da düzenlenen yürüyüş ile yine Diyarbakır'da düzenlenen 2 ayrı mitingde yaptığı konuşma nedeniyle Elçi hakkında, 4 kez "PKK propagandasını yapmak", "2911 Sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu'na muhalefet etmek" ve"Örgüt üyesi olmamakla birlikte örgüt adına suç işlemek" suçlarından toplam 33 yıla kadar hapis isteniyor.

Diğer Haberler