Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Bölge ve Türkiye’de Hava Durumu

Bölge ve Türkiye'de Hava Durumu

21 Ocak 2013 Pazartesi 08:50
Diyarbakır: Parçalı bulutlu (1/10), Batman: Parçalı bulutlu (2/9), Şanlıurfa: Parçalı bulutlu (6/14), Gaziantep: Parçalı bulutlu (2/11), Mardin: Parçalı bulutlu (3/10), Şırnak: Parçalı bulutlu (0/7), Van: Parçalı bulutlu (-4/5), Bingöl: Parçalı bulutlu (-

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan bilgiye göre; sabah saatlerinde Sivas, Erzurum, Rize, Artvin ve Ardahan çevrelerinin, gece saatlerinden itibaren Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale, Balıkesir, İzmir, Manisa, Aydın, Muğla ve Antalya çevrelerinde görülecek olan yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Sivas, Erzurum, Artvin ve Ardahan çevrelerinde kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

Sabah ve gece saatlerinde, Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusunda kuvvetli olmak üzere ülkenin iç ve doğu bölgelerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi bekleniyor.

Hava sıcaklığının, ülkenin kuzey, iç ve batı bölgelerinde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

Rüzgarın; güneyli yönlerden Marmara ve Ege'de kuvvetli (30-60 km/saat), akşam saatlerinde Kıyı Ege ve Çanakkale çevrelerinde kısa süreli fırtına (50-70 km/saat) şeklinde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek soba ve doğalgaz kaynaklı baca gazı zehirlenmeleri ve ulaşımda aksamalara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği belirtiliyor.

Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'da yüksek kar örtüsü ve artan sıcaklık nedeni ile yaşanabilecek muhtemel çığ tehlikesine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerektiği belirtiliyor.

Bazı illerde beklenen hava
Ankara: Parçalı bulutlu (4/12)
İstanbul: Parçalı bulutlu (10/16)
İzmir: Sağanak yağışlı (10/19)
Bursa: Parçalı bulutlu (12/19)
Konya: Parçalı bulutlu (4/12)
Adana: Parçalı bulutlu (8/19)
Mersin: Parçalı bulutlu (9/17)
Diyarbakır: Parçalı bulutlu (1/10)
Batman: Parçalı bulutlu (2/9)
Şanlıurfa: Parçalı bulutlu (6/14)
Gaziantep: Parçalı bulutlu (2/11)
Mardin: Parçalı bulutlu (3/10)
Şırnak: Parçalı bulutlu (0/7)
Van: Parçalı bulutlu (-4/5)
Bingöl: Parçalı bulutlu (-5/5)

Diğer Haberler