Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
”Bunu Yapan Öğretmen Olamaz!”

"Bunu Yapan Öğretmen Olamaz!"

17 Nisan 2012 Salı 11:33
Diyarbakır Mehmetçik İlköğretim Okulu 7/A sınıfı öğrencisi E.K.'nın, dersin ortasında Fen Öğretmeni Mustafa A tarafından darp edildiği iddia edildi.

DİYARBAKIR - Merkez Yenişehir ilçesinde bulunan Mehmetçik İlköğretim Okulunda dayak iddiası… Alınan bilgilere göre; 7/A sınıfı öğrencisi E.K, yere düşen test kâğıdını yerden almaya çalıştığı sırada Fen Öğretmeni Mustafa A'nın hışmına uğradı. Öğretmen, 13 yaşındaki çocuğu ölesiye döverken, iki öğrencinin araya girmesiyle çocuk kurtarıldı.

Ailesinin haber almasıyla okula giderek öğrencileri E.K hastaneye kaldırıldı. Doktorlar, darp edilen öğrenciye 5 günlük rapor verdi.

 

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULDU 
Ardından Yenişehir Emniyet Müdürlüğü'ne giden aile, dayakçı öğretmen hakkında suç duyurunda bulundu. Burada annenin ifadesi alındı, ancak darp edilen öğrenci 15 yaşından küçük olduğu için pedagog gözetiminde ifadesi alınması gerektiği ve bunun için çocuk şubesinde ifadesinin alınması gerektiği bildirildi.

Olay ile ilgili İlke Haber Ajansına açıklamalarda bulunan darp edilen öğrencinin eniştesi Şahin Çelik, öğretmenin bir zan ile hareket ederek çocuğu darp ettiğini, diğer çocuklar araya girmemiş olsalardı belki de daha büyük bir facianın yaşanabileceğini söyledi. Çelik, bunu yapanın öğretmen olamayacağını ifade ederek, "Şu an Yenişehir Emniyet Müdürlüğü'ne suç duyurusunda bulunduk, çocuğun ifadesi için çocuk şubeye gidecek. Cumhurbaşkanı'na, Başbakan'a, Milli Eğitim Bakanlığına mektup göndereceğiz. Ayrıca tüm resmi kurumlardan gerekenin yapılmasını rica ediyoruz. Bir zan ile çocuğa neredeyse işkence yağmış, oysa elinde satırla, bıçakla giden çocuklara bile kimse bir şey demiyor. Bizler ancak buna cinnet hali diyebiliriz, böyle öğretmenlerin Milli Eğitim bünyesinde görev yapmamaları gerektiğine inanıyoruz. Her türlü girişimde bulunacağız, hak ne ise o tecelli etsin." dedi. (M. Salih Keskin - İLKHA)

Diğer Haberler