Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Bursa’da 16 kişi gözaltına alındı

Bursa'da 16 kişi gözaltına alındı

01 Kasım 2012 Perşembe 12:34
Şu ana kadar yaşanan olaylarda 3 kişi yaralanırken, 16 kişinin de gözaltına alındığı bildirilirken, dün akşam saatlerinde de bir otomobil ateşe verildi.

Cezaevlerinde süren açlık grevlerine dikkat çekmek için AKP Yıldırım İlçe Başkanlığı'na siyah çelenk bırakmak isteyen BDP'lilerin bazı grupların saldırısına uğraması üzerine Bursa'da 28 Ekim tarihinde başlayan gerginlik sürüyor. Süren olaylarda şu ana kadar 3 kişi yaralanırken 16 kişi de gözaltına alındı. Dün akşam saatlerinde ise bir otomobil ateşe verildi.

Alınan bilgilere göre, cezaevlerindeki açlık grevlerine dikkat çekmek için BDP'lilerin AKP Yıldırım İlçe Başkanlığı'na siyah çelenk bırakmak istemesi üzerine bir grubun polisin gözleri önünde saldırıya uğraması ardından, BDP'liler de saldırıya karşılık verdi. Geçen Pazar günü yaşanan gerginlik halen devam ederken, Bursa Valiliği'nin emri üzerine Yalova, Bilecik, Balıkesir, Ankara ve İstanbul'dan kente takviye polis ekipleri gönderildi.

Şu ana kadar yaşanan olaylarda 3 kişi yaralanırken, 16 kişinin de gözaltına alındığı bildirilirken, dün akşam saatlerinde de bir otomobil ateşe verildi.

Emniyet Müdürü Ali Osman Kahya'nın Yavuzselim Polis Merkezi'nde bölgenin kanaat önderleriyle görüşmesi bekleniyor.

Bursa Valisi Şehabettin Harput, dün basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Kürtlere saldırı düzenleyen gruba destek vererek, Bursa halkı olarak tabir ettiği grubu gösterdikleri tepki üzerine kutlamıştı.  (ANF)

Diğer Haberler