Barzanî dema referandûmê destnîşan kir
Serokwezîrê Herêma Kurdistanê Nêçîrvan Barzanî ragihand, ku dê di nav sala 2017ê de referandûma ji bo serxwebûna Başûrê Kurdistanê bê encamdan.
Hûmara 97. ya Newepelî Vejîya
Nuştoxanê na hûmare ra Keyaksar Ateş, Abdurehman Önen û Hebûn Stembar reya verên a ke kirdkî nusenê û Newepel de dest pêkenê.
Şîretê Bedîuzzeman Mela Seîdê Kurdî
Ey Milletê Kurd! Îttîfaq di qewet, îttîhad di heyat, birayey di se’adet, hukûmat di selamet est o.
Büyükşehir’den Diyarbakırspor’a ‘Açık Çek’

Büyükşehir'den Diyarbakırspor’a ‘Açık Çek’

06 Ağustos 2010 Cuma 19:22
Metin Kılavuz, Diyarbakırspor için her türlü katkıya hazır olduklarını ifade etti.
Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan Vekili ve Yerel Gündem Spor Meclisi Eşbaşkanı Metin Kılavuz, Diyarbakırspor için her türlü katkıya hazır olduklarını ifade etti.

Türkiye'de yeni futbol sezonuna iki hafta kala, Diyarbakırspor Kulübü'ndeki ekonomik, yönetim ve transfer sorunları devam ediyor. İki kongrede yönetim oluşturamayan kulüp, kayyum ile karşı karşıya. Bir dahaki kongrede de yönetime kimse talip olmazsa, Diyarbakır Valiliği kulübün başına geçecek.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı Yerel Gündem 21 Spor Meclisi, bugün, Diyarbakırspor'un karşı karşıya kaldığı tehlikeye dikkat çekmek amacıyla Sümer Park'ta basın toplantısı düzenledi. Yerel Gündem Spor Meclisi Eşbaşkanı Cansu Karataş, yaptığı açıklamada, Diyarbakırspor'un, Mardin'deki Süryani kuyumcudan, Batman'daki petrol emekçisine, Urfa'daki kebapçı çırağından, Bingöl Şerefdin yaylasında koyun otlatan Bêrîtan'ına kadar bir çok kişinin gönlünde taht kurduğunu belirterek, şöyle dedi:

“Zaxo'daki ilkokul öğrencisinden İstanbul, İzmir, Ankara, Mersin, Antalya, Adana ve hata Avrupa'nın bir çok kentine göç etmek zorunda kalmış milyonlarca kişiye kadar, gönüllerde taht kurarak bir markaya dönüşmüştür.”

Belediye Başkan Vekili ve Diyarbakır Yerel Gündem 21 Spor Meclisi Eşbaşkanı Metin Kılavuz ise, yaptığı açıklamada, kulübe sahip çıkacaklarının sözünü verdi. Kılavuz, gazetecilerin “Belediye Diyarbakırspor'a maddi olarak nasıl bir destekte bulunacak?” sorusuna şu cevabı verdi:

“Belediyelerin hizmet alanı bellidir. Geçtiğimiz dönemlerde yaptığımız maddi destekten dolayı halen davalar sürüyor. Belediye yasal olarak ekonomik destekte bulunamıyor.”

Diyarbakırspor'a başkanlık yapmış herkesin bir araya gelerek “Diyarbakırspor Danışma Meclisi” oluşturmasını öneren Kılavuz, “Şimdiye kadar yönetim için bizimle gelip görüşenler oldu. Herkese kapımız açık, herkese eşit mesafede yaklaşıyoruz. Markalaşan Diyarbakırspor'u bu durumdan kurtarmamız gerekiyor. Buradan tüm işadamlarına sesleniyorum, takımınıza sahip çıkın. Bizler bu takıma katkı sunmaya hazırız. Saydığımız prensip ve ilkeler çerçevesinde herkese katkı sunabiliriz. Buradan açık çek veriyoruz.”

Diyarbakırspor, geçen yıl bulunduğu Turkcell Süper Lig'de küme düşmüştü.

AKnews

Diğer Haberler

Diğer Haber Başlıkları
24 Mart 2017 Cuma 04:02
17 Şubat 2017 Cuma 15:02
31 Aralık 2016 Cumartesi 20:37
25 Eylül 2016 Pazar 20:18
29 Ağustos 2016 Pazartesi 09:34
27 Ağustos 2016 Cumartesi 15:30
27 Ağustos 2016 Cumartesi 15:18
26 Ağustos 2016 Cuma 01:34
19 Ağustos 2016 Cuma 01:07
16 Ağustos 2016 Salı 16:51