Barzanî dema referandûmê destnîşan kir
Serokwezîrê Herêma Kurdistanê Nêçîrvan Barzanî ragihand, ku dê di nav sala 2017ê de referandûma ji bo serxwebûna Başûrê Kurdistanê bê encamdan.
Hûmara 97. ya Newepelî Vejîya
Nuştoxanê na hûmare ra Keyaksar Ateş, Abdurehman Önen û Hebûn Stembar reya verên a ke kirdkî nusenê û Newepel de dest pêkenê.
Şîretê Bedîuzzeman Mela Seîdê Kurdî
Ey Milletê Kurd! Îttîfaq di qewet, îttîhad di heyat, birayey di se’adet, hukûmat di selamet est o.
Büyükşehir’den Erdoğan’a Jest

Büyükşehir'den Erdoğan'a Jest

03 Eylül 2010 Cuma 11:33
Büyükşehir Belediyesi'nin temizlik ekipleri Erdoğan'ın miting yapacağı alan çevresinde bir tek çöp bile bırakmadı.

BDP'li Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi temizlik ekipleri Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Diyarbakır'a gelmesi nedeniyle geçiş güzergahı ve mitingin yapılacağı alan çevresinde bir tek çöp bile bırakmadı.

Diyarbakır'da, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan heyecanı yaşanırken, sabahın erken saatlerinden itibaren hazırlıklar tüm hızıyla devam ediyor.

2008 yılı Ekim ayında Diyarbakır'a gelen Erdoğan'ın ziyaretine tepki göstermek gerekçesiyle Büyükşehir Belediyesi tarafından toplatılmayan çöpler bu kez toplatıldı.

Sabahın erken saatlerinde Osman Baydemir'in talimatı ile araçlarla miting alanına gelen belediye ekipleri bütün caddeleri temizlediler. Özellikle Başbakan'ın geçiş güzergahında bulunan ağaçlar bile sökülürken, Başbakanın konuşma yapacağı miting alanında emniyet ekipleri ise geniş güvenlik önlemleri aldı.

Diğer Haberler