Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Canlı Kalkanlar Polis Engelini Aştı

Canlı Kalkanlar Polis Engelini Aştı

26 Nisan 2012 Perşembe 15:12
Canlı kalkan eylemi için yola çıkan konvoy polis engelini aştıktan sonra Lice’ye doğru hareket etti.

DTK ve BDP'nin Lice, Kulp ve Genç kırsalında başlatılan askeri operasyonlara karşı yapacağı "canlı kalkan" eylemi için yola çıkan konvoy polis engelini aştıktan sonra Lice’ye doğru hareket etti.

Diyarbakır'ın Lice ve Kulp ilçeleri ile Bingöl'ün Genç İlçesi üçgeninde başlatılan operasyona karşı DTK Eş Başkanı ve Van Milletvekili Aysel Tuğluk, DTK Koordinasyon Kurulu Üyesi BDP Batman Milletvekili Ayla Akat Ata, BDP'li vekiller Mülkiye Birtane, Nursel Aydoğan, BDP Diyarbakır İl Eşbaşkanı Zübeyde Zümrüt, BDP'li belediye başkanları, il ve ilçe başkanları, BDP yöneticileri, Barış Anneleri İnisiyatifi, MEYADER temsilcileri ve STK temsilcilerinin de aralarında bulunduğu kalabalık, Diyarbakır çıkışında bulunan Bölge Trafik Müdürlüğü önünde polisler tarafından durdurulmuştu.

Araçlarından inen kitle ise, operasyon bölgesine gideceklerini dile getirdi. Araçları bağlananlar, ana caddeden Lice'ye doğru yürüyüşe geçti. Çoğu kadın olan eylemciler, operasyon nedeniyle kaygılarını dile getirerek, eylemdeki ısrarını ifade etti.

Bir süre yüründükten gelen araçlara binen eylemciler, Lice'ye doğru hareket etti. Canlı kalkan eylemcilerinin konvoyu Lice'ye doğru yol alıyor.

Diğer Haberler