Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Cantürk’ün Dosyası Ankara’ya Gönderildi

Cantürk’ün Dosyası Ankara’ya Gönderildi

01 Mayıs 2012 Salı 11:16
Kürt işadamı Behçet Cantürk cinayeti ile ilgili dosya Ankara Cumhuriyet Savcılığı’nın talebi üzerine Ankara’ya gönderildi.

1994 yılında şoförü Recep Kuzucu ile birlikte öldürülen Kürt işadamı Behçet Cantürk cinayeti ile ilgili dosya Ankara Cumhuriyet Savcılığı’nın talebi üzerine Ankara’ya gönderildi.

Sapanca’daki soruşturma, 2008 yılında Behçet Cantürk’ün kızı Gazal Cantürk’ün, Ergenekon soruşturması kapsamında babasının öldürülmesiyle ilgili bazı iddiaların gündeme gelmesi üzerine, Sapanca Cumhuriyet Savcılığına suç duyusunda bulunması ile başladı.

Savcılığa gelen davayla ilgili belgeler bir süre önce eski Özel Harekat Polisi Ayhan Çarkın’ın ifadeleriyle başlatılan soruşturmada, Ergenekon davasının üçüncü iddianamesinde yer alan ve eski Özel Harekat Daire Başkan Vekili İbrahim Şahin’e ait olan kayıt deşifresinde, Cantürk cinayetine ışık tutacak ifadeler yer almıştı. Sözkonusu kayıtta Şahin, Ergenekon’dan tutuklu Fatma Cengiz’e gönderdiği mesajında, “B.C.’yle akrabadır ve bana da ‘bu adamı öldürdün’ diye ceza verdiler. Yazıklar olsun ve H.A.’nın E.’nin ABD’nin has adamıdır” yazdı.

Savcılık mesajdaki ‘B.C.’ rumuzunun Behçet Cantürk olduğunu tespit etti. Sapanca Cumhuriyet Savcısı Fatih Camgöz, faili meçhul cinayetlerle ilgili olarak Ankara’da süren soruşturma nedeniyle dosyayı Özel yetkili Ankara Savcılığına gönderdi.

ANF

Diğer Haberler