Barzanî dema referandûmê destnîşan kir
Serokwezîrê Herêma Kurdistanê Nêçîrvan Barzanî ragihand, ku dê di nav sala 2017ê de referandûma ji bo serxwebûna Başûrê Kurdistanê bê encamdan.
Hûmara 97. ya Newepelî Vejîya
Nuştoxanê na hûmare ra Keyaksar Ateş, Abdurehman Önen û Hebûn Stembar reya verên a ke kirdkî nusenê û Newepel de dest pêkenê.
Şîretê Bedîuzzeman Mela Seîdê Kurdî
Ey Milletê Kurd! Îttîfaq di qewet, îttîhad di heyat, birayey di se’adet, hukûmat di selamet est o.
Cemal Temizöz’ün Davası Uyuşmazlık Mahkemesinde

Cemal Temizöz'ün Davası Uyuşmazlık Mahkemesinde

26 Ağustos 2010 Perşembe 14:40
Diyarbakır 6. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen ve Kayseri İl Jandarma Alay Komutanı Albay Cemal Temizöz ile Korucubaşı Kamil Atağ'ın da aralarında bulunduğu 7 kişinin yargılandığı dava dosyası Uyuşmazlık Mahkemesi'ne gönderildi.

DİYARBAKIR -1990'lı yıllarda Şırnak ve çevresinde işlenen faili meçhul cinayetlerle ilgisi olduğu iddiasıyla Diyarbakır'da yargılanan Kayseri İl Jandarma Alay Komutanı Albay Cemal Temizöz'ün dava dosyası Uyuşmazlık Mahkemesi'ne gönderildi.

Diyarbakır 6. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada sanık Temizöz'ün avukatının dosyanın askeri mahkemede görülmesi gerektiği yönündeki talebi üzerine Askeri Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığına gönderilen dosyadaki inceleme tamamlandı.

Askeri Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, ''olumlu görev uyuşmazlığı için gereken sürenin aşıldığı'' gerekçesiyle dosyanın Uyuşmazlık Mahkemesi'ne gönderilmemesine karar vererek, davanın Diyarbakır 6. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülmesine devam edileceğini bildirdi.

Albay Cemal Temizöz ve Korucubaşı Kamil Atağ'ın da aralarında bulunduğu 7 sanık Şırnak'ın Cizre İlçesi'nde 1993-95 yılları arasında işlenen 52 faili meçhul cinayetle ilgili yargılanıyor.

(M. Salih Keskin – İLKHA)

Diğer Haberler