Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Cezaevinde Kur’an-ı Kerim Hafızı Oldu

Cezaevinde Kur'an-ı Kerim Hafızı Oldu

19 Ocak 2013 Cumartesi 01:24
Siirt Cezaevinde hükümlü bulunan İbrahim Çetinkaya, Kur'an-ı Kerim'i okumayı öğrenmekle yetinmeyerek, Kur`an'ı ezberledi. Çetinkaya, Siirt İl Müftülüğünce düzenlenen sınavda başarılı görülerek hafızlık belgesini aldı.

Siirt Valisi Ahmet Aydın, Cumhuriyet Başsavcısı Bayram Bayar ile birlikte, Siirt E Tipi Kapalı Cezaevini ziyaret ederek, "Siirt Okuyor" kampanyası çerçevesinde cezaevinde yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı. Tutuklu ve hükümlülerle görüştü ve onları kitap okumaya teşvik etti.

Vali Aydın, PKK'den cezaevinde bulunan ve Kur'an-ı Kerim'i okumayı öğrenmekle yetinmeyerek, hafızlık eğitimini alan İbrahim Çetinkaya ile görüştü. Çetinkaya'nın İl Müftülüğünce düzenlenen sınavda başarılı görülerek hafızlık belgesini aldığını da öğrenen Vali Aydın, kendisini kutladı.

Hafız olmaktan mutluluk duyduğunu belirten Çetinkaya, "Benim için böylesi daha hayırlıymış, insanın bazen şer olarak gördüğü olaylar, hayırlara vesile olabiliyor. Ben bunu yaşadım" dedi.

Siirt Kapalı Ceza ve Tutuk Evi'nde incelemelerine devam eden Vali Aydın ve beraberindeki heyet, kadın hükümlü ve tutuklularla bir araya gelerek, sorun ve taleplerini dinledi. (Hamza Kezer - İLKHA)

Diğer Haberler

Diğer Haber Başlıkları