Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
CHP’li Belediyeden İçki Yasağı

CHP'li Belediyeden İçki Yasağı

03 Eylül 2010 Cuma 11:24
Erzincan'ın Üzümlü ilçesine Bağlı Altınbaşak Belediyesi'nde, huzur ve güveninin sağlanması için encümen kararıyla, beldede geçici süreliğine içki satışı yasaklandı.
Altınbaşak Belediye Encümeni'nin aldığı kararla belde sınırları içerisinde alkol satışı yapılı yasaklandı. Gerekçe olarak da çevreden ilçe ve beldelerden gelen vatandaşların huzuru kaçırmaları oldu.

Altınbaşak Belde Belediye Başkanı Ercan Bektaş, 2 bin 200 nüfusa sahip beldede, huzurun ve güvenin sağlanması amacıyla 23 Temmuz tarihinde alınan encümen kararıyla, beldede geçici süreliğine içki satışlarını yasakladıklarını anlattı. Alınan kararın arkasında olduğunu ifade eden Bektaş, ''Beldemizde içki satışı ve kullanımından dolayı huzursuzluk had safhaya çıktı. Belde sakinlerimiz yaşanan bazı tatsızlıklardan dolayı huzursuz olduklarını bize bildirdiler. Beldemizden içki almak için gece geç vakitte gelmelerinden dolayı zarar veriliyordu, huzurumuz kaçıyordu'' dedi.

Beldede bu konuda bir çok olumsuz olayın yaşandığını anlatan Bektaş, şunları kaydetti: ''Belde sakinleri ile, muhtarlarımızla ve belediye encümen üyeleri ile oturup beldemizin huzuru ve güveni için ne gerekli diye düşündük ve beldemizde geçici süreyle içki satışının yasaklanması kararını aldık. Böyle bir karardan bizim yasakçı bir zihniyet, farklı yerlere farklı bir mesaj göndermek gibi bir zihniyetimiz yok. Belediye başkanı olarak bu benim birinci görevim ve bu karar içinde hiç bir zaman geri adım atmadım, doğru olanı yaptım.''

İçki içen vatandaşların başka yerden içkilerini temin etmeleri gerektiğini belirten Bektaş, ''Altınbaşak beldemizin kötü imaj sahibi olmasını istemiyorum. Beldemiz içki deposu değil, içkili gazino değil, bar, pavyon değil. Bu yasağın altından kimse başka bir sebep aramasın'' dedi.

Diğer Haberler