Barzanî dema referandûmê destnîşan kir
Serokwezîrê Herêma Kurdistanê Nêçîrvan Barzanî ragihand, ku dê di nav sala 2017ê de referandûma ji bo serxwebûna Başûrê Kurdistanê bê encamdan.
Hûmara 97. ya Newepelî Vejîya
Nuştoxanê na hûmare ra Keyaksar Ateş, Abdurehman Önen û Hebûn Stembar reya verên a ke kirdkî nusenê û Newepel de dest pêkenê.
Şîretê Bedîuzzeman Mela Seîdê Kurdî
Ey Milletê Kurd! Îttîfaq di qewet, îttîhad di heyat, birayey di se’adet, hukûmat di selamet est o.
CHP’li Belediyeden İçki Yasağı

CHP'li Belediyeden İçki Yasağı

03 Eylül 2010 Cuma 11:24
Erzincan'ın Üzümlü ilçesine Bağlı Altınbaşak Belediyesi'nde, huzur ve güveninin sağlanması için encümen kararıyla, beldede geçici süreliğine içki satışı yasaklandı.
Altınbaşak Belediye Encümeni'nin aldığı kararla belde sınırları içerisinde alkol satışı yapılı yasaklandı. Gerekçe olarak da çevreden ilçe ve beldelerden gelen vatandaşların huzuru kaçırmaları oldu.

Altınbaşak Belde Belediye Başkanı Ercan Bektaş, 2 bin 200 nüfusa sahip beldede, huzurun ve güvenin sağlanması amacıyla 23 Temmuz tarihinde alınan encümen kararıyla, beldede geçici süreliğine içki satışlarını yasakladıklarını anlattı. Alınan kararın arkasında olduğunu ifade eden Bektaş, ''Beldemizde içki satışı ve kullanımından dolayı huzursuzluk had safhaya çıktı. Belde sakinlerimiz yaşanan bazı tatsızlıklardan dolayı huzursuz olduklarını bize bildirdiler. Beldemizden içki almak için gece geç vakitte gelmelerinden dolayı zarar veriliyordu, huzurumuz kaçıyordu'' dedi.

Beldede bu konuda bir çok olumsuz olayın yaşandığını anlatan Bektaş, şunları kaydetti: ''Belde sakinleri ile, muhtarlarımızla ve belediye encümen üyeleri ile oturup beldemizin huzuru ve güveni için ne gerekli diye düşündük ve beldemizde geçici süreyle içki satışının yasaklanması kararını aldık. Böyle bir karardan bizim yasakçı bir zihniyet, farklı yerlere farklı bir mesaj göndermek gibi bir zihniyetimiz yok. Belediye başkanı olarak bu benim birinci görevim ve bu karar içinde hiç bir zaman geri adım atmadım, doğru olanı yaptım.''

İçki içen vatandaşların başka yerden içkilerini temin etmeleri gerektiğini belirten Bektaş, ''Altınbaşak beldemizin kötü imaj sahibi olmasını istemiyorum. Beldemiz içki deposu değil, içkili gazino değil, bar, pavyon değil. Bu yasağın altından kimse başka bir sebep aramasın'' dedi.

Diğer Haberler