Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
CIA ”ABD, Terör İhraç Eden Ülke”

CIA "ABD, Terör İhraç Eden Ülke"

26 Ağustos 2010 Perşembe 09:50
Yayınladığı belgelerle ABD ordusunu zor durumda bırakan Wikileaks, gizli belgeleri yayınlamaya devam ediyor.

Yayınladığı belgelerle ABD ordusunu zor durumda bırakan Wikileaks, gizli belgeleri yayınlamaya devam ediyor. Wikileaks son olarak internet sitesinde yayınladığı CIA'nın gizli raporunda "ABD'nin, terör ihraç eden ülke olarak görülebileceği"ne dikkat çekiliyor.

Yayınlanan belgeye göre; rapor, CIA'ye bağlı 'Red Cell' grubu tarafından hazırlanmış ve raporda, ''ABD'nin terör veya terörist ihraç ettiği, terörle mücadelenin sadece bazı İslami veya Ortadoğulu, Afrikalı, Güney Asya kökenli gruplara karşı yapıldığı gibi düşüncelerin yakın zamanda yaygın olarak kabul edilmeye başlanabileceği'' olasılığına değiniliyor.

El Kaide'nin son dönemde ''Arap veya Müslüman gibi görünmeyen'' Amerikan vatandaşlarını da kullandığına dikkat çekilen raporda, bunun, ABD'nin terörle mücadele sürecinde, özellikle başka ülkelerdeki ''mahkeme denetimi olmayan operasyonlarda'' müttefiklerinin iş birliği isteğini azaltabileceği belirtiliyor.

Belgenin yayınlanmasına tepki gösteren CIA sözcüsü George Little, raporda bahsedilen konuların çok da önemli olmadığını ileri sürdü. Little, yine de gizli belgelerin yayınlanmasının sıkıntı yaratacağını söyledi.

Diğer Haberler