Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Çınar İlçesi Kubikli Köylülerin Köprü Çilesi

Çınar İlçesi Kubikli Köylülerin Köprü Çilesi

08 Aralık 2012 Cumartesi 22:32
Diyarbakır'ın Çınar ilçesine bağlı Bulutçeken (Kubik) Köyü sakinleri, köyde köprünün olmaması sebebiyle yağışlı havalarda zor günler geçiriyor.

Diyarbakır'ın Çınar ilçesine bağlı Bulutçeken (Kubik) Köyü'nü ikiye bölen dere nedeniyle köy sakinleri zorlu günler geçiriyor. Özellikle yağmurlu günlerde zorluk çektiklerini belirten köylüler yetkililerin bu duruma bir çare bulmasını ve derenin üstüne bir köprünün inşa edilmesini istediler.

Yetkililerin bu durumu düzeltme sözü vermelerine rağmen köyün sorunlarına ilgisiz kaldıklarını ifade eden köylülerden Aydın Kaçan, "Köyümüz çay arasında kaldı. Diğer tarafa hayvanlarımızı geçiremiyoruz. Bundan dolayı çok zarar ediyoruz. Yetkililerin bu sorunu çözmelerini istiyoruz" dedi.

Köprünün olmaması sebebiyle çocuklarının okula gidemediklerini belirten köy sakinlerinden Mustafa Akbaş ise, "Yağmurdan dolayı dere oldukça yükseldi. Diğer tarafta araçlarımız var getiremiyoruz. Hayvancılık yaptığım için hayvan pazarına hayvanlarımı götürmem gerekiyor fakat derenin diğer tarafına geçemiyorum ve bundan dolayı da zarar ediyorum. Ayrıca çocuklarımız okula gidemiyorlar. Artık yetkililer bu sorunu çözsün. Buraya bir köprü yapılmasını istiyoruz" şeklinde konuştu.

Yaklaşık 9 ay önce Kubik köylüleri sorunlarını aynı şekilde dile getirmiş ve şimdiye kadar mağduriyetlerinin giderilmesi noktasında bir çözüm getirilmedi.(Mehmet Furkan / Emrullah Araz-İLKHA)

Diğer Haberler