Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Çınar`ın Yeni İlçe Otogarı Hizmete Girdi

Çınar`ın Yeni İlçe Otogarı Hizmete Girdi

21 Temmuz 2012 Cumartesi 19:25
Diyarbakır`ın Çınar ilçesinde yeni yaptırılan ilçe otogarı hizmete girdi, ancak hem Çınar halkı hem de kooperatif yetkilileri mağdur edildiklerini ileri sürdürler.

Çınar belediyesi tarafından yapılan Çınar ilçe otogarı hizmete girdi. Ancak yeni otogarla ilgili hem Çınar halkı hem de kooperatif yetkilileri mağdur edildiklerini dile getirdiler.

Konuyla ilgili görüştüğümüz S.S. 71 No`lu Çınar Minibüsçüler Kooperatifi başkanı Aydın Deli, otogar için tercih edilen yerin yanlış olduğunu dile getirdi. Deli, "Yer tahsisi bu saatten sonra değiştirilemez. Ancak belediye yer tahsisinde olduğu gibi, şehir içindeki güzergâhta da, bizi ve vatandaşı mağdur ediyor. Biz bu güzergâhın bizi ve vatandaşı mağdur etmeyecek şekilde değiştirilmesi için belediye başkanıyla görüşmemize rağmen, olumlu cevap alamadık" dedi.

Bazı yolcularının bu mağduriyetlerden dolayı şikâyetçi olduklarını söyleyen Deli, yetkilileri duyarlı olmaya davet ettiklerini söyledi.

Belediyeye ödedikleri ücret konusunda da mağdur edildiklerini ifade eden Aydın Deli, Daha önceki ücrete göre neredeyse dört kat daha fazla ücret istendiğini dile getirdi.

İLKHA

Diğer Haberler