Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Cizre’de Gözaltılar, Beytüşşebap’ta Ölüm Tehdidi

Cizre’de Gözaltılar, Beytüşşebap'ta Ölüm Tehdidi

01 Mayıs 2012 Salı 12:27
Beytüşşebap İlçesi'ne bağlı Mağara (Goanıs) ve Pınarbaşı (Bilbês) köylerinde de özel harekat timleri evlere baskın düzenleyerek köylüleri ölümle tehdit etti.

Cizre İlçesi'nde düzenlenen ev baskınlarında 13 kişi gözaltına alındı. Beytüşşebap İlçesi'ne bağlı Mağara (Goanıs) ve Pınarbaşı (Bilbês) köylerinde de özel harekat timleri evlere baskın düzenleyerek köylüleri ölümle tehdit etti.

Şırnak'ın Cizre İlçesi Nur, Cudi ve Sur mahallelerinde çok sayıda eve baskın düzenlendi. Gece saat 02.00 sıralarında düzenlenen ev baskınlarında 13 kişinin gözaltına alındığı öğrenildi. Çok sayıda özel hareket polisinin katıldığı baskınlarda evlerin kapıları kırılarak içeri girildiği ve evlerin didik didik arandığı öğrenildi. Evlerde yapılan aramaların ardından Emrah Aslan, M. Emin Seyrek, Serhat Aksu, A. Baki Diken, Abdullah İnci, Ahmet Dalmış, Rıdvan Tanış, Enes Namber, Sıdık Ateş, Songül Kolanç, Rahmete Durak, Rezan Aksu, İsmail Nergiz adlı yurttaşlar gözaltına alındı. Aramalarda bilgisayar hardiskleri ve flaş disklere el konulduğu öğrenildi. Gözaltı gerekçesi öğrenilemeyen 13 kişi, İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

BEYTÜŞŞEBAP’TA KÖYLÜLER ÖLÜMLE TEHDİT EDİLDİ

Beytüşşebap'a bağlı Mağara (Goanıs) ve Pınarbaşı (Bilbês) köylerinde de evlerin basıldığı öğrenildi. Köyün özel harekat timleri ile askerler tarafından abluka altına alındığı öğrenilirken, gözaltı konusunda ise bilgi edinilemedi. Düzenlenen baskınlarda yüzleri maskeli özel harekat timlerinin "Hepiniz teröristsiniz. Yaylalara çıkmayacaksınız" diyerek köylüleri ölümle tehdit ettiği bildirildi.

ANF, Foto: Arşiv

Diğer Haberler

Diğer Haber Başlıkları