Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Çobanlara özlük hakkı geliyor

Çobanlara özlük hakkı geliyor

12 Haziran 2012 Salı 12:08
Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, çobanlara özlük haklarının verilmesi için çalışma başlatıldığını açıkladı.

Bingöl ili Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ali Kaysadu, Ankara ziyaretinde Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz ve Damızlık Koyun Keçi Merkez Birliği Genel Başkanı Prof. Dr Veysel Ayhan ile görüştüklerini ve yapılan görüşmede çobanların özlük hakkı, yani sosyal güvenceleri için bir kez daha görüş bildirdiğini söyledi.

Damızlık Koyun Keçi Birliği Başkanı Ali Kaysadu`nun çobanlar ile ilgili önerisini dikkat alan Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, çobanların özlük haklarının iyileştirmesine ilişkin çalışma başlatıldığını söyledi. Bakan Yılmaz Özlük hakkı için çalışmaları başlattığı ve şuan alt zeminini hazırlamakta olduklarının müjdesini verdi.

Türkiye genelinde pilot iller kurulup bu illerde damızlık koç yetiştirip bu koçları üyelere dağıtmak için bir proje geliştirdiklerini söyleyen Kaysadu, "Bu projemizin hayata geçmesi için Sayın Bakanımız Cevdet Yılmaz`dan destek istedik. Sayın Bakan bunların önemli konular olduğunu ve desteklenmesi gerektiğini belirtti. Bu projelere kapılarının açık olduğunu belirten Sayın Bakan, gereken desteği vermeye hazır olduklarını söyledi. Bizler de üyelerimizin menfaati doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürmeye devam edip projeler geliştirmeye devam edeceğiz" dedi. İLKHA

Diğer Haberler

Diğer Haber Başlıkları