Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Cuma İçten’e göre Türkiye süper güç

Cuma İçten'e göre Türkiye süper güç

01 Temmuz 2012 Pazar 18:31
AKP Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten, “PKK ve onun uzantıları Türkiye’yi süper güç yapan Ak Partiye karşı savaş açmış” diyerek Türkiye’nin süper güç olduğunu iddia etti.

Ak Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten, PKK’nin 14 Mayıs’ta alıkoyduğu AK Parti Kulp İlçe Başkanı Veysel Çelik’in bölge STK’larının girişimleri sonucu PKK tarafından serbest bırakılmasından sonra yaptığı açıklamada, suçu bölge STK’larına yüklercesine Diyarbakır Barosu, İHD ve MAZLUM-DER’e tepki gösterdi.

Sözkonusu dernekler için “madem güçleri var diğer kaçırılanları da ailelerine teslim etsinler” diyen İçten, sanki kaçırma eylemlerinin sorumlusu sözkonusu derneklermiş ve kaçırılan kişileri örgüt değil de dernekler teslim ediyormuş gibi bir algı oluşturdu.

İçten, bir taraftan “PKK ve onun uzantıları Türkiye’yi süper güç yapan Ak Partiye karşı savaş açmış” diyerek Türkiye’nin süper güç olduğunu iddia etti. Diğer taraftan da ilçe ile ilgili olarak "Kulp’ta alt yapı ve hizmet sorunu var" diyerek çelişkisini ortaya koydu.

Cuma İçten, daha önce de Erdoğan için “Başbakanımız çağımızın en büyük özgürlük savaşçısı” demişti.

Diğer Haberler